Yeni Star Filmi, GoT Showrunner’ları ile Yapılacak

Disney, geçtiğimiz hafta Star Wars: The Rise of Skywalker’ı takip edecek olan üç yeni Star Wars sinemasının tarihini açıklamıştı. Bunun haricinde 2022’de vizyona girecek olan birinci Star Wars sinemasını, Game of Thrones’un showrunner'ları David Benioff ve D.B. Weiss’ın yapacağı da onaylandı.

io9’da yer alan habere nazaran, sinemanın gerisinde olacak olan bu iki ismi Disney’in işvereni Bob Iger, MoffetNathanson Media & Comminication doruğunda duyurdu. Olağan Benioff ve Weiss’ın yeni Star Wars sineması üzerinde çalıştığı bir müddettir biliniyordu, hasebiyle hayranlar açısından çok da büyük bir sürpriz olmadı.

Yeni Star Wars üçlemesi 16 Aralık 2022, 20 Aralık 2024 ve 18 Aralık 2026 tarihinde beyaz perdede hayranlarıyla buluşacak. Şu an geliştirme sürecinde olan iki sinema bulunuyor, bunlardan bir tanesi Benioff ve Weiss’ın filmiyken başkası de The Last Jedi’ın direktörü Rian Johnson’ın sineması. Söylentilere nazaran, Benioff ve Weiss’ın çalışmaları çok daha önde. Ayrıyeten Star Wars Net’te yer alan habere nazaran, bu sinemanın yapım basamağı bu sonbaharda başlayacak. Söylentiler ortasında bu ikilinin sinemasının, günümüz sinemalarından yüz yıllar öncesinde Old Republic periyodunda geçeceği de bulunuyor.

Star Wars sinemalarının bir yavaşlama içerisinde girdiği gözlerden kaçmıyor. Yeni üçlemenin birinci sineması The Force Awakens, 2015’te yayımlandığında, Disney’in planı her sene bir Star Wars sineması çıkarmaktı. Fakat 2018’de çıkan Solo: A Star Wars Story’nin ticari başarısızlığı, gelecek olan spin-off sinemaların iptal olmasına sebep oldu. Iger, şu ana kadar yayımlanan sinemalar için “biraz fazla ve süratli oldu” itirafında bulundu.

Star Wars ile ilgili olarak The Mandalorian, bu sonbaharda Disney+ ile birlikte yayımlanmaya başlayacak. Tüm bunlara ek olarak bir Rogue One karakteri olan Cassian Andor’a odaklanan bir dizi de şu an geliştirme etabında bulunuyor.

Başa dön tuşu