‘The Eternals’ Filmi Hakkında Önemli İpuçları Ortaya Çıktı

Marvel'in The Eternals sinemasında Makkari rolünde karşımıza çıkacak olan The Walking Dead'in yıldızlarından Lauren Ridloff, paylaştığı Instagram hikayesinde karakterin kostümlerinden birini gösterdi. Ridloff, fotoğrafın üzerine “Tahmin edin bu kimin kostümü… (İpucu: TWD X Marvel)” yazdı.

Kostümün yanı sıra Ridloff'un gerisindeki bir duvarda Papyrus fontuyla yazıldığı iddia edilen “Babylon 800 B.C.” afişi yer alıyor. Bu yazının ne manaya geldiği kesin olmasa da, grup tarafından sinemanın tutarlılığını korumak için kullanılan bir referans üzere görünüyor. Aslında ipuçları, The Eternals üzere bir proje için çok kıymetli. Mevzu ve kıssa hala bilinmese de sinemanın günümüz dahil binlerce yıllık vakit dönemlerinde geçmesi bekleniyor. Böylesine geniş bir vakit aralığında çekileceko olan bir sinemanın kostümlerini takip etmek kolay olmasa gerek.

Ridloff'un selfiesi sinemanın kısmen antik Babil'de gerçekleşeceğine dair en son delil. Eylül ayında İspanya'da tatil yapan bir hayran, The Eternals setinden film için kullanılan Iştar Kapısı'nın fotoğraflarını çekti. 575 yılında inşa edilmiş olan İştar Kapısı, Babil kentinin 8. kapısıydı. Günümüzde artık Irak'ta bulunmamakla birlikte 1930'da yine yapılmış bir versiyonu, Berlin'deki Pergamon Müzesi'nde sergileniyor.

Daha evvel yapılan röportajlarda Marvel'ın stüdyosu şefi Kevin Feige, The Eternals'ı “eski uygarlıkları çağrıştıran, insan uygarlıklarının uzaylılarla temas kurduğu tanınan bir teori” olarak tanımlamıştı. 2020'de vizyona girecek The Eternals, Marvel Sinematik Evreni'nin 4. Evredeki en kıymetli sinemalarından biri olabilir.

Başa dön tuşu