YouTube’un İlk İnteraktif Filminden Beklenen Fragman Geldi

Dijital yayın devi Netflix’in geçtiğimiz yılın sonunda yayınladığı Black Mirror: Bandersnatch, streaming yayın piyasasına yepisyeni bir soluk getirmişti. İnteraktif formatta olan sinema, izleyiciye öyküyü yönlendirme fırsatı veriyordu.

Tüm alternatif sonlar ve tekrar yorumlanan sahneler eklendiğinde sinemanın mühleti 5 saati geçiyor. Bandersnatch, bazıları tarafından sıkıcı bulunsa da, aslında gelecekteki dizi ve sinemaların yapısı hakkında ortaya hayli çarpıcı bir perspektif koyuyor.

Netflix’in ayak izlerini takip eden YouTube, birinci yepyeni interaktif sineması A Heist With Markiplier’ın fragmanını paylaştı. Soygun temalı aksiyon sinemasının başrolünde, sinemanın isminden de anlaşılacağı üzere gerçek ismi Mark Edward Fischback olan Amerikalı YouTube fenomeni Markiplie oynuyor. 24.4 milyondan fazla abonesi olan isim, kaygı temalı hayatta kalma oyunlarıyla ilgili çektiği görüntülerle biliniyor. 

YouTube’un birinci orjinal interaktif sineması A Heist With Markiplie, izleyicileri 31 muhtemel sonuca hamile olan kararlarla karşı karşıya bırakacak. 61 farklı görüntünün birleştirilmesiyle oluşturulan sinema, bu tarafıyla Bandersnatch’ten hayli farklı; lakin tekrar de bir göz atmaya kıymet.

30 Ekim’de yayınlanacak olan A Heist With Markiplie sinemasının fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu