Yüksek gişe hasılatına sahip en iyi yaz filmleri!

Gişe muvaffakiyetleri ile ön plana çıkan, tüm vakitlerin en yeterli yaz sinemalarına gelin daima birlikte göz atalım!

Sanıyorum yaz mevsimini sevmeyen çok az insan vardır. Çünkü yaz mevsimi bazıları için özgürlük, bazıları için cümbüş, bazıları için ise aşk demektir. İçimizi ısıtan bu sıcak mevsim, tüm hislerin en ağır yaşandığı en hoş devirlerden biridir. O nedenle de yaz mevsimini özelmle bekleriz, gidişi ise birçok insan için ıstıraba sebep olur. Teknolojioku grubu olarak bizler de, yaz mevsiminde seyircinin karşısına çıkmış, gişe muvaffakiyetleri ile ön plana çıkan en güzel yaz filmlerini sizler için derledik.

Her ne kadar sinema izlemek için en uygun vaktin soğuk kış günleri olduğu düşünülse de, aslında büyük stüdyolar gişede başarılı olacağını düşündüğü sinemaların genelde yaz periyotlarında vizyona soktukları herkesin bildiği bir gerçek. Yüzlerce milyon dolarlık bütçeye sahip imaller yaz aylarında beyaz perdeye konuk olurken, dünyanın her yanındaki sinema severler de salonlara akın ediyor. Kelamı daha fazla uzatmadan, gişede başarılı olan tüm vakitlerin en yeterli yaz filmlerine gelin daima birlikte göz atalım!

Not: Sinema sıralamasını gişe hasılat kıymetlerini dikkate alarak düzenledik. Sıralama en düşük hasılat kıymetinden en yüksek hasılat kıymetine yanlışsız ilerliyor.

İşte tüm vakitlerin en güzel yaz sinemaları;

Yaratık 2 / Aliens

Vizyon Tarihi: 18 Temmuz 1986

Gişe Hasılatı: 131 milyon dolar

Zor Mevt / Die Hard

Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 1988

Gişe Hasılatı: 140 milyon dolar

Nedimeler / Bridesmaids

Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2011

Gişe Hasılatı: 288 milyon dolar

Başa dön tuşu