15 Temmuz filmi 15/07 Şafak Vakti beklenen ilgiyi görmedi

Geçtiğimiz hafta 15 Temmuz’da vizyona giren 15/07 Şafak Vakti sinemasının birinci gişe sayıları aşikâr oldu. Hatırlanacağı üzere sinema Atlas Sineması’nda yapılan bir gala ile gösterime girmişti. Oyuncu takımında Erkan Petekkaya, Tugay Mercan, Baran Bölükbaşı, Nazan Diper, Serkan Ercan, Deniz Bolışık, Aslıhan Karalar, Tabiat Özüm üzere isimlerin yer aldığı sinemanın direktör koltuğunda ise Volkan Kocatürk oturuyor.

Kocatürk sinemanın gala akşamında “Duygusal olarak güç bir sineması çekmeye çalıştık, yardımcı oyuncusundan başrol oyuncumuza kadar hepsi emeklerini sonuna kadar sarf ettiler. Bence hoş sinema oldu umarım seyirci de beğenir. Hak ettiği yeri bulur.” formunda bir açıklamada bulunmuştu.

Filmin başrolündeki Petekkaya ise; “Çok heyecanlıyım zira bütün ülkemizin tarihini yazgısını değiştiren bir gecenin sinemasını çektik. Zira o gece işler bilakis dönseydi şu anda biz burada olmayacaktık.” demişti.

15 Temmuz sineması 15/07 Şafak Vakti gişede çakıldı

Film birkaç farklı ailenin darbeciler ile çeşitli yerlerde gayretini bahis ediniyor. 1 saat 35 dakika uzunluğunda olan sinema, Box Office Türkiye datalarına nazaran birinci hafta sonunda 15.459 kişi tarafından izlendi. Sineması şimdiye kadar toplam izleyen seyirci sayısı ise 20.810.

Bu ortada taban not olarak belirtelim. Sinemanın şu anda iMDb sitesindeki ortalama puanı da 1.0.

Muhtemelen 15/07 Şafak Vakti sineması gişede 6 haneli sayıları göremeyecek.

Başa dön tuşu