Spider-Man: Far From Home, Vizyona Girmeden Torrent’e Düştü

Spider-Man: Far From Home, Marvel Sinematik Cihanı olan MCU’nun son sineması olarak, Avengers: Endgame sonrasındaki hayatı göreceğimiz birinci sinema olacak ve artık Phase 3 ismi verilen periyot tamamlanmış olacak. Sinema, ülkemizde 5 Temmuz’da vizyona girecek. 

Dünya çapındaki prömiyerlerden çabucak evvel sinema sızdırıldı ve torrent sitelerinde kendisine yer buldu. İmaj kalitesi natürel olarak yerlerde sürünen bu versiyonda sinemanın tamamını izlemek mümkün.

  • Ayrıca En yeterli Netflix sinemaları için tıklayabilirsiniz.

Korsan platformlarında ve torrentte birinci ortaya çıkan sinema, 1 GB’dan daha küçüktü ve pazar günü yüklenmişti. Daha sonra sinemanın iki kopyası daha geldi. 2,5 GB’ın altında olan evraklardan biri Çince altyazılı, başkası ise bir Rus bahis sitesinin sponsorluğuna sahip. Görünüşe nazaran son iki sinema nitekim de vizyona girecek olan üretimin yasa dışı kopyaları (Tabii ki link vermiyoruz).

Spider-Man: Far From Home’un başarılı bir açılış yapmasını isteyen Marvel, sineması her ülkede farklı tarihlerde vizyona sokuyor. Şu anda Çin, Japonya ve Hong Kong’da gösterimde olan sinema, ABD’de 2 Temmuz’da vizyona girecek. Böylelikle Marvel, 4 Temmuz tatilini kaçırmamış olacak. Ülkemiz de dahil öteki pek çok ülkede sinemanın birinci gösterimi 5 Temmuz olacak. 

Torrent sitelerinde yer alan sinemaların kalitesi hayli berbat ve hepsi de kamera çekimi. Odak, ışık, parlaklık, kontrast üzere mevzularda sınıfta kalan bu çekimler, ortaya çıkan ekran imajlarına nazaran çok da izlenebilecek kalitede değiller. Ses kalitesi de yerlerde sürünen sinemaların toplam mühleti de 1 saat 54 dakika, yani özgünden 15 dakika daha kısa.

Öte yandan yaşanan sızıntı, sinemanın gişesini çok da etkilemişe benzemiyor. Spider-Man: Far From Home, vizyona girdiği ülkelerde yaklaşık 111 milyon dolar kazanmayı başardı.

Başa dön tuşu