2019 Sundance Film Festivali’nin Öne Çıkan Filmi: Honey Boy

Bağımsız sinema sinemalarına ödül veren ve ABD’nin Salt Lake kentinde düzenlenen Sundance Sinema Festivali’nin bu yılki öne çıkan sinemalarından bir tanesi Honey Boy’du. Sinema; baskıcı ve alkolik babasıyla yaşayan, daha sonra büyük bir sinema yıldızı olup milyonlar kazanan çocuk bir aktörün farklı kıssasını anlatıyor. Sineması bu kadar ilgi cazip kılan şey ise ünlü aktör Shia LeBouf’ın otobiyografik öyküsünü anlatıyor olması. Sinemada Shia LaBeouf’ın babasını ise LaBeouf’ın kendisi canlandırıyor.

Filmle ilgili gelen tenkitlere bakıldığında bilhassa Shia LaBeouf ve LaBeouf’ın çocukluğunu canlandıran Noah Jupe’un performansının öne çıktığı görülüyor. Lisana getirilen bir başka tenkit ise LaBeouf’ın epey çarpıcı, duygusal ve içten bir performans sergilediği tarafında.

Filmin direktörlük koltuğunda oturan Alma Har'el’in de birinci uzun metrajlı sinema tecrübesi olan Honey Boy’da alkolik babalara sahip olan Shia LaBeouf ve Alma Har'el, tabir yerindeyse kendi şeytanlarını çıkarmışlar. Direktörün performansıyla ilgili yapılan yorumlar ortasında ise Har'el’in anlatım usulünün epeyce samimi, ağır ve görsel olarak etkileyici olduğu bulunuyor. Sinemanın ardında bulunan Amazon, hiç elbet ki sinemanın şenliklerden ödüllerle dönmesini bekliyor.

ABD’de 8 Kasım’da vizyona girecek olan sinemanın ülkemizde vizyona girip girmeyeceği şimdi muhakkak değil lakin sinemanın IMDb sayfasının vizyon tarihleri kısmında yalnızca ABD, Kanada, İrlanda ve Birleşik Krallık bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Başa dön tuşu