Game of Thrones’un Önesini Anlatan Diziden Yeni Detaylar

Game of Thrones, son periyodun en çok reaksiyon çeken ve en vasat sonlarından birine sahne olmuştu. Sekiz dönem boyunca izlediğimiz dizinin yüzlerce yıl öncesini anlatan yeni bir dizi ise şu anda imal evresinde. 

Dizi hakkında çok fazla şey bilmiyoruz. Şimdiye kadar sırf kimi oyuncuların varlığı onaylandı ve dizinin Kuzey İrlanda’da çekildiği açıklandı. Öte yandan, Buz ve Ateşin Müziği serisinin müellifi George R R Martin bu üretimde da yer alıyor. Ünlü muharrir, dizi hakkında açıklamalar yaptı.

Entertainment Weekly’ye konuşan muharrir, dizi hakkında beş yeni ayrıntı paylaştı. GoT’un tersine bu dizide çok daha fazla krallık olacağını belirten Martin, “Geriye hakikat giderseniz 9 krallık, 12 krallık, bir noktada 100 krallık -küçük krallıklar- olduğunu görürsünüz. Ve bahsettiğimiz periyot de bu devir.” diye konuştu. 

Bu üretim, ana yapıttan yaklaşık 5000 yıl öncesinde geçecek. ‘Kahramanların Altın Çağı’ olarak isimlendirilen bu dizide, ‘Stark’ların katiyetle olacağını’ belirten George R R Martin, kimi meskenlerin olmayacağını lakin birtakım yeni konutların seriye ekleneceğini söyledi. 

Yapım ayrıyeten bol ölçüde mistik yaratık da içerecek. Ortalıkta mamutlar, yırtıcı kurtlar, whitewalkerlar adeta kol gezecek. Ortamda şimdi ejderha olmayacak. 

Dizinin oyuncu takımında ise Naomi Watts, Miranda Richardson, Naromi Ackie ve Denise Gough yer alıyor. Martin, Game of Thrones için de son dönemlere kadar bir baş aktör belirlemediklerini söylerken, benzeri bir yapının bu dizide de olabileceğini belirtiyor. 

Son olarak da dizinin açıklanmayan ismi hakkında yorum yapan George R R Martin, The Long Night ya da The Longest Night isimlerinin olabileceğini söyledi. 

Dizinin çıkış tarihi hakkında şimdi bir bilgi olmasa da en erken 2021’de yayınlanması bekleniyor. Diziyi tekrar HBO yapacak.

Başa dön tuşu