29 Kasım haftası vizyona giren filmler!

Charlie’nin Melekleri
Kristen Stewart, Naomi Scott ve Ella Balinska’nın hayat verdiği karakterler, milletlerarası boyuttaki güvenlik ve soruşturma ofisi gizemli Charles Townsend için çalışıyorlar. Artık gezegenin dört bir yanında en kuvvetli misyonları üstlenen, dünyanın en zeki, en yavuz ve en uygun eğitilmiş bayanlarından oluşan Melek ekipleri ve her grubun başka bir Bosley’si vardır.

Bir Baht Daha – Last Christmas
Kate (Emilia Clarke), yıl uzunluğu açık olan bir Noel dükkanında elf kılığına girdiği işinin bir öbür hudut bozucu kesimi olan ayakkabılarındaki çanların eşliğinde aldığı çok sayıda yanlış kararla birlikte Londra’da yaşamaktadır. Tom’un (Henry Golding) hayatına girmesi gerçek olamayacak kadar güzel görünmektedir. Tom, Kate’in koyduğu mahzurları görmeye başlar. Londra yılın en harika vaktine girerken, bu ikili için hiçbir şey işe yaramayacaktır. Ancak bazen olayları akışına bırakmak, kalbinin sesini dinlemek ve inanmak gerekir.

Midway
ABD’nin II. Dünya Savaşı sırasında Japonya ile bir dönüm noktası olan Midway Muharebesi’nin gerçek öyküsünü anlatıyor. Sinemanın başrollerinde Patrick Wilson, Luke Evans,Woody Harrelson ve Mandy Moore üzere usta isimler yer alıyor. Direktör koltuğunda ise bilim kurgu cinsinde sinema tarihine ismini yazdıran Roland Emmerich var. Stargate, Independence Day –Kurtuluş Günü , The Patriot ve 2012 üzere sinemalara imza atan Emmerich’in Midway’de yer alacağını duyurduğu günden bu yana sinema son yılların en çok beklenen savaş sinemaları ortasındaki yerini aldı. II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ve Japon donanmaları ortasında yaşanan Midway Muharebesi’ni beyazperdeye taşıyan sinema, Pasifik Cephesi’ndeki savaşın seyrini değiştiren cesaretli ve gözü pek askerlerin kahramanlık öykülerini anlatıyor.

Monos
“Masal dünyasında geçen bir kâbus”, “Kolombiya yordamı Sineklerin Tanrısı” denilen Monos’u, Guillermo del Toro da “güçlü, yeni bir direktörden büyüleyici bir film” kelamlarıyla övüyor. Geçit vermeyen ormanın tehditkâr gölgeleri ortasında, savaşçı lakapları takınmış sekiz çocuk asker, yaz kampını andıran bir yerde Amerikalı bir bayanı rehin tutmaktadır. Sürpriz bir baskına uğrayınca çocukların görece huzurlu günleri sona erer ve birbirlerine duydukları itimatla bağlılıkları sarsılan küme, üslerinden ayrılarak ormanın derinliklerine sığınmak zorunda kalır. Kolombiya’nın Oscar adayı Monos, merkezine ideolojiden çok hormonlarının tesiri altındaki ergen kahramanları yerleştiren, her tarafıyla alışılmadık, fantastik bir savaş ve hayatta kalma öyküsü anlatıyor.

Başa dön tuşu