Aaron Paul’dan Breaking Bad Filmi Öncesi Sahne Paylaşımı

Breaking Bad dizisi, Eylül 2013’te final yapmış ve ekranlara veda etmişti. O günden bu yana serinin hayranlarının sabırla beklediği Breaking Bad sineması en sonunda gerçek oldu ve 11 Ekim’de Netflix ekranlarından seyircilerle buluşacak.

Dizi biteli hayli vakit geçti ve birtakım takipçileri şimdiden diziyi en baştan izlemeye başladı. El Camino: A Breaking Bad Movie isimli imal ile birlikte yıllardır beklenen final anlatılmış olacak. Bilhassa de Aaron Paul’un karakteri Jesse Pinkman’a neo-Nazi’lerden kaçmasının akabinde ne olduğu sorusu yanıt bulacak.

Netflix, üretimin varlığını ve yayın tarihini hafta sonu resmi olarak açıklamış olsa da üretim hakkında çok fazla ayrıntı vermedi. Yayıncının yaptığı resmi açıklamada “Kaçak Jesse Pinkman (Aaron Paul) kendisini rehin tutanlardan, kanundan ve geçmişinden kaçıyor. Breaking Bad’in yaratıcısı Vince Gilligan tarafından yazıldı ve yönetildi.” denildi.

Paul’dan gelen bir paylaşım, yeni sinema öncesi hayranların bilhassa dikkat etmesi gereken bir sahneyi içeriyor. Paylaşılan sahnenin alt kısmında da senaryo yer alıyor. 

Bu sahnede Jesse, Walter White’a adeta açıyor ağzını yumuyor gözünü ve içindekileri döküyor. Özellikle ‘Hayatımda hiç bu kadar yalnız olmamıştım’ cümlesine vurgu yapıldığı da görülüyor. Dizinin 3. dönem 7. kısmında yer alan bu sahnede Walter, Jesse’ye nitekim de 1,5 milyon doları geri çevirip çevirmediğini soruyor. Jesse ise “Parayı geri çevirmiyorum. Seni geri çeviriyorum. Anladın mı? Seninle ilgili hiçbir şey istemiyorum. Seninle tanıştığımdan beri ehemmiyet verdiğim her şey gitti, yıkıldı, pisliğe döndü, öldü. Büyük Heisenberg ile takıldığımdan beri. Hayatımda hiç bu kadar yalnız olmamıştım. Hiçbir şeyim yok! Hiç kimsem.Tamam mı? Her şey gitti! Anladın mı? Hayır, neden anlayasın ki? İstediğini aldığın sürece yani, değil mi?” diyor.

Sahnenin sonunda ise Walter, Jesse'ye onun yaptığı uyuşturucunun da kendi yaptığı kadar âlâ olduğunu söylüyor. Zati kısmın ilerisinde Walter, Jesse'ye partnerlik teklifinde bulunuyordu.

Bu kısımda Jesse’nin kendine bir hayat kurmaya karar verdiğinin izlerini birinci sefer görmüştük. Yeni sinemada bu planın ne kadar yolunda gittiğini göreceğiz üzere duruyor.

Başa dön tuşu