Apple TV+’ın Orijinal Dizisi, İlk Gösterimini Gerçekleştirdi

Apple, dizi ve sinema platformu Apple TV+ üzerinde çalışmaya devam ediyor. Savlı bir formda gelen Apple TV+’ın orjinal dizilerinden olan “Dickinson”, dün gece Tribeca TV Festivali’nde birinci gösterimini gerçekleştirdi. Aktiflikte başrol oyuncuları Hailee Steinfeld ve Jane Krakowski de yer aldı. Dickinson dizisi, 19 yy'da  Amerika'nın Massachusetts eyaletinde ailesi ve kardeşleriyle yaşayan Emily Dickinson'ın hayatını husus alacak. Dizi çağdaş dokunuşa sahip bir devir draması olarak karşımıza çıkacak.

Başrol oyuncusu Steinfeld, dizinin Dickinson’un hayatı ve şairliği ile ilgili her şeyi sahiden yansıttığını belirtti. Steinfeld ayrıyeten, dizideki “Afterlife” isimli yeni bir müziğin prömiyerini yapacağını ve bu süreçte Apple ve Apple Music ile birlikte çalıştığını söyledi. Steinfeld, “Müzik, bu projede dikkatimi çeken şeylerden birisiydi. Benim için hakikaten özel olan Apple ve Apple Music ile çalışmaktı” dedi.

Tribeca TV Festivali’ndeki birinci gösterimin akabinde, Dickinson dizisinin oyuncuları kelam aldı ve Apple’ın projeye verdiği dayanağın ne kadar kıymetli olduğundan bahsetti. Şu ana kadar toplumsal medyadan gelen yansılara bakılırsa Dickinson pek olumlu yorumlar almış görünüyor.

Apple TV+’ın fiyatı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Aylık 5 dolar olacak olan hizmetin, şu an için Türkiye’ye gelip gelmeyeceği muhakkak değil. Şayet Apple TV+ ülkemizde hizmet göstermeye başlarsa abone olmayı düşünür müsünüz? Yorumlarınızı bizle paylaşmayı unutmayın.

Dickinson dizisinin fragmanı:

Başa dön tuşu