Aşk-ı Memnu, Film Oluyor: Bihter

Türk televizyon tarihinin en tanınan üretimlerinden bir tanesi olan Aşk-ı Memnu ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Birsen Altuntaş’a nazaran Aşk-ı Memnu, bu sefer bir sinema olarak karşımıza çıkacak. Sinemanın ismi ise “Bihter” olacak.

Aşk-ı Memnu’nun ana karakterlerinden biri olan Bihter, üretimin dizi versiyonunda Beren Saat tarafından canlandırılmıştı. Lakin gelen son haberlere nazaran sinemada farklı bir oyuncu ile karşılaşacağız. 

Bihter karakterini Farah Zeynep Abdullah canlandıracak!

Birsen Altuntaş’a nazaran Bihter karakteri, sevilen oyuncu Farah Zeynep Abdullah tarafından canlandırılacak. En son Bergen sinemasıyla tüm sinemaseverleri mest eden ünlü oyuncu, bu kere Bihter karakteriyle milyonların karşısına çıkacak. Hatırlayanlarınız olacaktır; Bergen, 2022’de Türkiye’nin en çok izlenen filmi olarak tarihe geçti.

Edinilen bilgiye nazaran Bihter filmini TAFF Pictures üstlendi ve cast görüşmelerini sürdürüyor. Öte yandan; sinemanın bir dijital platform için hazırlanmakta olduğu belirtiliyor. Halit Ziya Uşaklıgil tarafından kaleme alınan romandan uyarlanan sinemanın senaryosunu ise Merve Göntem kaleme alacak.

Başa dön tuşu