Netflix’in The OA Dizisi Herhangi Bir Finale Sahip Olmayacak

Netflix’in epeyce ağır ilgi gören ve fanları tarafından ziyadesiyle övülen bilim kurgu dizisi The OA’nın üçüncü döneminin çıkmayacağı ve dizi projesinin iptal edildiği duyurulmuştu. Bu duyurudan sonra ise fanlar Netflix’e sert yansılar yağdırmıştı.

Ancak büyük bir hayran kitlesine ve yüksek reytinglere sahip dizinin yazgısı değişmedi. Fanların onca imza kampanyası ve yansısına karşın dizi projesi maalesef terk edildi. Bunun üzerine diziye bir final bekleyen fanlar ise yeniden berbat bir haberle karşı karşıyalar.

Daha evvel iptal edildikten sonra 2 saatlik bir sinema ile kıssayı toparlayıp finalini yapan başka Netflix üretimleri olan Disjointed ve Sense8’in tersine The OA’nın bir finali olmayacak. Yani iki dönem boyunca merakla diziyi takip eden hayranları bir sonuca ulaşamayacak ve dizi olduğu yerde bırakılacak.

Beş dönem boyunca sürmesi planlanan The OA dizisinin final kısmına kavuşmama münasebeti ise biraz garip. Dizinin yaratıcısı Brit Marling’e nazaran iki saatlik bir final dizideki öykünün toparlanması için kâfi olmayacak.

The OA, farklı kıssasıyla izleyicilerini büyülüyordu:

The OA, Prairie Johnson ismindeki kayıp karakterin uzun yıllar sonra gizemli yeteneklerle ortaya çıkmasından sonra yaşanan olayları anlatıyor. Hayat ile mevt ortasındaki hudut ve beşerler ortasındaki bağın üzerinde duran dizi, ikinci döneminde alternatif gerçekliğe yer vermesiyle izleyenleri büyülemişti.

Netflix ise bu mükemmel ve birçok eleştirmenden yüksek puan toplayan diziyi 5 Ağustos tarihinde iptal edildiğini ve üçüncü döneminin çekilmeyeceğini duyurmuştu. Netflix’in tanınan bir diziyi iptal etmesinin tek örneği ise bu değil. En yeni örnek Jason Mamoa’nın rol aldığı The Frontier dizisinin iptali olarak verilebilir.

Başa dön tuşu