Avatar 2 Oyuncusundan Açıklama: Bekleyin ve Görün

Avatar, çok uzun bir müddettir kendisinden sonra gelen yüzlerce sinemanın kıramadığı bir rekoru elinde bulunduruyordu. Uzun bir ortadan sonra gelen Marvel'ın Endgame isimli sinemasıysa Avatar'ın 'en çok gişe hasılatı yapan film' unvanını elinden aldı.

Geçtiğimiz hafta Comic-Con'da sahneye çıkan Marvel Studios lideri Kevin Feige, herkesin kestirim ettiği lakin sadece hakikat vaktin gelmesi gereken bilgiyi açıkladı. Avengers: Endgame, James Cameron'ın uzay macerası sineması Avatar'ı gişe hasılatı konusunda geride bıraktı.

Marvel, sinema birinci çıktıktan sonra birçok güzel yorumla karşılaşmıştı. Üretimci stüdyo, bunun üzerine ekstralarla birlikte sineması tekrardan vizyona sokarak James Cameron'ın efsanesinin tahtına oturdu.

30 Temmuz tarihi prestijiyle Endgame'in toplam gişe hasılatı, Box Office Mojo'ya nazaran 2,798 milyar dolar civarında. Bu sayı da Avatar'ın uzun bir rekoru elinde tutmasını sağlayan 2,789 milyar doları çok az bir farkla geçiyor. Olağan ki Avatar'ın bu sayılarla uzun bir müddet rekoru elinde tuttuğunu düşünecek olursanız Marvel'ın önemli manada 'güvenli' diyebileceğimiz bir rekora sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw'da yer alan ve Luke Hobbs'un kardeşini canlandıran Cliff Curtis'e röportajlar sırasında bir soru yönelten bir muhabir, kısaca özetlememiz gerekirse 'yalnızca bekleyin ve görün' halinde bir yanıt aldı.

Curtis, yaptığı açıklamalarda “Biliyorsunuz, Jim, James Cameron ve Jon Landau ziyadesiyle nazik beşerler. Marvel'ın bu muvaffakiyetini tebrik ettiler. Ben Avatar ailesinden olduğum için şunu size hatırlatmak istiyorum: Onlar buraya 20 sinemayla geldi. Bundan sonra neler olacağını merak ediyorum” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu açıklamasının akabinde sinemanın gerisinden fazlaca devam sineması geleceğini de belirten Curtis, ziyadesiyle heyecanlı olduğunu bildirdi. Uzun vakittir Avatar'ın devam sineması üzerine birçok söylenti olsa da Curtis'in de dediği üzere neler olacağını görebilmemiz için sinemaların elimize ulaşması gerekiyor. Bilhassa 2009 yılının aralık ayında çıkan ve bu aralık ayında onuncu yıl dönümünü kutlayacak olan Avatar'ın devam sineması için uzun bir müddettir beklediğimizi söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu