Avengers 5’te Yeni Bir Karakter Göreceğiz

Avengers: Endgame, katiyetle şimdiye kadar yapılmış en heyecan verici sinemalardan biri. Marvel'in daha evvel hiç yapılmamış bir şeyi başarması ve bir ortaya getirmesi on yılını aldı. Infinity War ve Endgame’i oluşturmak için 20 kadar film bir ortaya geldi. Marvel, tüm bunlardan sonra artık durmayacak üzere görünüyor; aşama 4 için planlarını çoktan duyurdu.

Bu planlar şu anda yeni bir ekip oluşturma sineması içermiyor lakin Avengers 5’in eninde sonunda gelmesi bekleniyor. Endgame, hayranların bu sinemaların anlattığı hikayeye aç olduğunu ve Marvel'in daha fazla Avengers sineması çekemediğini kanıtlıyordu. Bir sonraki Avengers geldiğinde, herkesin görmeyi beklediği bir süper kahraman dahil olmak üzere, ölmüş ve emekli olmuş karakterlerin yerini alacak çok sayıda yeni takım üyesi olacak. Lakin bu özel kahraman neredeyse son etap sona ermeden önce ortaya çıkacaktı.

Gelecek karakter belirli oldu

Çizgi roman hayranları, Marvel'in tüm söylentilerini yakından takip ettiler. Bilhassa de vahim lakin eksiksiz olan Infinity War uçurumundan sonra, muhtemelen bu muhteşem kahramanın kim olduğu hakkında bir fikirleri var. Marvel’in geleceğinin bir kesimi olduğu söylenen Nova. Marvel'in Nova'yı nasıl tanıtacağına karar verdiğini söyleyen birkaç rapor ortaya çıktı. Birkaç hafta evvel, MCU Cosmic’ten Jeremy Conrad açıklama yaptı: “Çok muteber kaynaklara nazaran Nova, Blade, The Fantastic Four ve mutantlarla birlikte bir Aşama 5 için planlanan büyük karakterlerden biri üzere gözüküyor.”

“Herkese elveda demeye çalışırken yesyeni bir karakter tanıtmak bir sorundu”

Bu bizi, Infinity War ve Endgame muharrirleri Christopher Markus ve Stephen McFeely ile yeni bir ComicBook röportajına getiriyor, ki bu da Nova'nın bu iki sinema için nitekim kabul edildiğini doğruladı. Marcus, “Nova’nın, Xandar’ın yıkılmasının akabinde yaklaşmakta olan kozmik bir tehdit haberiyle Dünya’ya gelişi şaşırtan olurdu.” dedi.  McFeely, “Ekibe Nova'yı eklemenin sorunu, 'bildiğiniz herkese elveda demeye çalışırken yesyeni bir karakter' tanıtıyor olmanızdır.” diye açıkladı.

Kevin Feige geçen yılki açıklamasına nazaran, son iki Avengers sinemasından evvel Marvel, hayranları için de şaşırtan olacak olan Galaxy Muhafızlarına Nova'yı eklemeyi düşündü. Fakat Nova, James Gunn'in sinemasının en eski taslaklarındayken bundan vazgeçildi. Tüm bunlar Marvel'in Richard Rider'a geri döndüğünü kanıtlıyor üzere görünüyor. Marvel’in bundan sonra ne yapacağını bekleyip görmemiz gerekiyor.

Başa dön tuşu