Profesör Hulk Avengers: Infinity War’da Yer Alacakmış

Not: Bu haber Avengers: Infinity War ve Endgame hakkında spoiler içermektedir. Şayet sinemalar izlemediyseniz, bu konuya dikkat etmenizi öneriyoruz.

Marvel sinemalarında şu ana kadar görülmüş en değişik karakter çizgilerinden biri Hulk’a ilişkin. Karakter, Endgame sinemasına kadar uzun bir mühlet ortaya çıkmadı ve Bruce Banner, Hulk’ın yardımı olmadan hayatta kalmaya çalıştı. Bu uzun ayrılığın sonunda ise Marvel, hayranlara Profesör Hulk’ı gösterdi ve herkes bu karakteri çok sevdi.

Karakter sevildi sevilmesine fakat Hulk'ın bu değişimine izleyenler şahit olamadı. Yani Hulk’ın, Profesör Hulk’a geçiş süreci tam olarak bir muammaydı. Yapılan son açıklamalara göre film yapılırken Profesör Hulk’ın ortaya çıkış anı, seyircilere gösterilecekti. Hatta bu sahne çekilmişti bile.

Profesör Hulk karakteri, seyirciler için bir sürpriz olsa da aslına bakarsanız bu değişim, Infinity War’da gösterilecekti. Hatta senarist Steve McFeely’nin söylediğine göre ekip, çekimler sırasında bu karaktere “Akıllı Hulk” diyordu. McFeely, açıklamalarına şu halde devam etti:

“Akıllı Hulk’ın ortaya çıkışı, Infinity War’da gösterilecekti. Karakter, Wakanda’da savaşacaktı. O sıralar Bruce Banner ve Hulk güzel anlaşamıyordu o yüzden Hulk yardıma gelmiyordu. Tam bu sırada, Hulk’a en çok muhtaçlık duyulduğu anda, Akıllı Hulk, Bruce Banner’ın giydiği zırhı yırtarak içinden çıkacaktı. Sonrasında Cull Obsidian’ı yok edecekti.”

Bahsi geçen sahne, sinemanın üretimi tamamlanana dek sinemanın bir kesimiydi. Bu sahneyi sinemadan çıkarmaya kurgu sırasında karar verildiği ortaya çıktı. Hatta daha da ilginci, bu sahne Infinity War’dan çıkarıldığı sırada Endgame’in çekimleri bitmişti. Yani sahnenin çıkarılması, külliyen son dakika karar verilmiş bir durum.

Sahneyi çıkarmanın ardında yatan mantıklı sebepler de var. Bu sahne, test izleyicilerine gösterilmiş ve izleyiciler, sahneyi kabullenmekte zorluk çekmişler. Sinemanın direktörü Anthony Russo ise Hulk’ın kıssasını anlatmaya yetecek kadar vakitleri olmadığını düşünüyormuş.

Profesör Hulk’ın ortaya çıktığı sahneyi merak edenler için birkaç ayrıntı daha paylaşıldı. Anlatılana göre Hulk, ortaya çıktığı vakit Natasha alışıldığı üzere Hulk’ı sakinleştirmek için konuşmaya başlayacaktı. Tam bu sırada Hulk, Natasha’nın kelamını keserek “Natasha, bu türlü bir şey yapmana gerek yok” diyecekti. Tüm bunları söylerken de kusursuz bir İngilizce kullanacaktı.

Thanos’un parmağını şıklatması, en çok Hulk’a yaradı diyebiliriz. Hulk, şu an başından beri en güçlü olduğu hâlinde. Infinity War sonrasında ortalıkta görünen tek üstün kahraman da Hulk’tı. Tony Stark hariç öteki harika kahramanlar içinse ortada geçen 5 yıl, adeta bir kâbus üzereydi.

Özellikle bu türlü büyük sinemalardan çıkarılmasına karar verilmiş sahneler, sonrasında açıklandığı vakit çok büyük ilgi uyandırıyor. Sineması izleyen hayranlar, keşke ve güzel ki diyen iki kümeye ayrılıyorlar ve şayet bahsi geçen sahne sinemadan çıkarılmasaydı ne üzere tesirleri olabileceği üzerine tartışıyorlar.

Başa dön tuşu