Avengers: Endgame Gişede 2. Sıraya Yerleşti

Avengers: Endgame, resmi olarak Avatar’dan daha yüksek mahallî gişe hasılatı elde etti (Amerika ile sınırlı) ve 2. sıraya ulaştı. Avengers: Endgame toplamda 780 milyon dolar mahallî gişe hasılat miktarına ulaştı. Birinciliği hala 936,6 milyon dolar ile ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ koruyor.

Ayrıca Avengers: Endgame, Dünya çapında 2,56 milyar dolar hasılat elde ederek Titanic filmini geride bırakan 2. sinema oldu. Global hasılat rekorunda Endgame hala Avatar’ı takip ediyor. Avatar toplam 2,78 milyar dolar global gişe hasılatı ile 1. sırada.

Avengers: Endgame direktörleri Anthony ve Joe Russo, “Avengers: Endgame’e kalbimizi ve ruhumuzu döktük. Dünya çapında ilham verecek bir kıssa anlatmayı planlıyoruz. Ailemiz olan oyuncular ve takım ile bir ortaya gelip Infinity Saga’yı bir adım daha yakına taşımak bizim için bir onurdu. Kevin Feige, Diney ve Marvel grubuna ve Dünya’daki tüm fan topluluğuna teşekkür ediyoruz” diyerek kelamlarını tamamladı.

Avengers: Endgame ve Captain Marvel hala sinemalarda oynuyor. Sıradaki Marvel sineması 5 Temmuz’da gelecek olan, Spider-Man: Far From Home.

Başa dön tuşu