Recep İvedik 7, Disney+ Ziyaretçi Sayısını İkiye Katladı

Haziran 2022’de Türkiye’ye giriş yapan Disney+, kısa müddette büyük bir popülerlik yakalamıştı. Platformun tekil ziyaretçi sayısı nispeten stabil olarak seyretmeye devam ederken bugün, bu stabilitenin tek bir üretim ile çarpıcı formda bozulduğunu gösteren bir rapor geldi.

Gemius Audience tarafından paylaşılan rapora nazaran Recep İvedik’in Disney+’a gelişi, platformun ziyaretçi sayısını neredeyse ikiye katladı. Platform, Kasım 2022 – Aralık 2022 ayları ortasında 5,6 milyon yeni ziyaretçi kazandı.

  • Recep İvedik serisinin yanı sıra Marvel, National Geographic ve Star Wars üzere pek çok tanınan imale ulaşmak için bu ilişkiye tıklayarak Disney+ abonesi olabilirsiniz.

Recep İvedik’in Disney+’a tesirini gösteren tablo: Disney+’ı ziyaret eden sayısı neredeyse ikiye katlandı!

Öncelikle üstteki datanın Disney+ abone sayısı olmadığını belirtelim. Tablonun çabucak altındaki ihtarın da belirttiği üzere bu tablo, Disney+ ziyaretçi sayısını gösteriyor. Yaklaşık 7 ay evvel Türkiye’de hizmete başlayan Disney+, birinci 6 aylık vakit diliminde 6-7 milyon bandında bir ziyaretçi sayısına sahipken Recep İvedik 7’nin yayınlanmasıyla birlikte bu sayı, 11,6 milyona ulaşmış durumda. Elbetteki bu inanılmaz sıçrama, bu 5,6 milyon yeni ziyaretçinin tamamının abone olduğu manasına gelmiyor.

Başa dön tuşu