Uncharted’in Filmi Oyunun Hikayesinden Uyarlanmayacak

Bildiğimiz üzere Sony’nin sevilen oyunu Uncharted’in filmi gelecek. Sinemanın direktörü Dan Trachtenberg’in Games Radar ile yaptığı bir röportajda oyundaki öykülerin büsbütün uyarlanmayacağını açıkladı. Trachtenberg “Hikâyenin farklı birçok versiyonuna yaklaştım lakin hiçbir vakit ilgimi çekmedi zira bu oyunu izlemek istemedim” dedi.  

Trachtenberg, kelamlarına “Bir görüntü oyunu uyarlaması yapmaya paha görmedim, sırf oyunu kopyalayıp insanlara beklediklerinden daha makûs bir tecrübe sunmak istemiyoruz. Bu sahiden makûs bir şey olurdu” diye devam etti. Dan Trachtenberg, kelamlarını söylerken şayet yeni bir Uncharted oyunu yapılırsa onun kıssasını kullanmalarını isteyeceğinden çok emin görünüyordu.  

Genel olarak geçmişten bugüne kadar yapılan neredeyse tüm oyunlardan uyarlanma sinemalar berbat sayılabilecek durumdadır, bu nedenle Uncharted filminin başarısı konusunda şüpheliyseniz bu durumda yalnız sayılmazsınız. Tıpkı sebepten dolayı de Dan Trachtenberg’in tutumunun da yanlış olmadığını söyleyebiliriz. Bu vakte kadar beklentileri boşa çıkarmış sinemalar doğal olarak makus ve ağır tenkitlere maruz kalıyordu ve bir direktörün bundan kaçınması da çok doğal. Uncharted'in filmi Uncharted: Drake's Fortune, 18 Aralık 2020 yılında vizyona girecek. 

Başa dön tuşu