Avengers: Endgame’de Olası Captain America Senaryosu

Avengers: Endgame’de neler olduğunu artık herkes öğrenmiş durumda. Sinema, tüm vakitlerin en çok gişe yapan yapımı olmayı da başardı. Sinemanın vizyondan kaldırılmasıyla birlikte yakın vakitte yayınlanan Avengers: Endgame dijital blu-ray’i, sinemadan kesilmiş sahneler ve ayrıntılar, ek bilgiler, direktör yorumları üzere ekstra içerikler sunuyor. 

Bu içeriklerden birinde, Avengers: Endgame’de bir kahramanın Thanos'u neredeyse tek başına alt edeceğini söylüyorlar. Bu kahraman da Captain America’dan diğeri değil. Bunun için Thor’un cazip Mjolnir’i kullanması kâfi oluyor.  

Filmin direktörleri olan Russo Kardeşler ve senaristleri Stephen McGeely ve Christopher Markus, kıssadaki anahtar noktalar üzerinde konuşuyorlar. Bu konuşma esnasında husus, Captain ve Thanos ortasındaki dövüşe geliyor.

McFeely, Cap’in ‘O şeyi nitekim kullanmayı bildiğini’ söylerken, taktiksel avantajı olarak da cazip kalkana çarpmasını gösteriyor. Sonuç olarak burada belirleyici olan Captain America’nın dövüş mahareti ve yetenekleri oluyor. Joe Russo, Cap’in neredeyse Thanos’u tek başına devireceğini söylüyor.

Öte yandan bir öteki alternatif kıssada de Thanos, Avengers’in önüne Captain’in kesilmiş başıyla çıkıyordu. Yani iş, müellifler ve direktörler nasıl isterse o denli ilerleyecekti. 

Avengers: Endgame şu anda dijital olarak edinilebiliyor, Blu-ray versiyonu ise 13 Ağustos’ta çıkacak.

Başa dön tuşu