Avengers: Endgame’de Zaman Yolculuğu Sürpriz Yumurtası

Avengers: Endgame sineması tüm vakitlerin en çok gişe yapan sineması olmayı başardı. Pekala bu kadarı Marvel’i durduracak mı? Hayır. Sinema, rekoru kırmasının akabinde dijital ve Blu-ray olarak da piyasaya sürüldü. Sineması tekrar izleyen hayranlar da daha evvel keşfetmedikleri detayları keşfetmeye başladı.

Bu detaylardan bir tanesi ise Tony Stark ile alakalı. Hatta sinemanın de ilerleyişiyle ilgili değerli bir nokta. Reddit’te bu hususla ilgili bir de teori ortaya atıldı.

Tony Stark, Vakit Seyahatini Nasıl Buldu?

İlk başta Avengers grubuna yardım etmeyi reddeden Tony Stark’ın kararını, Spider-Man ile olan fotoğrafını görmesi değiştirmişti. Tony’nin vakit seyahatini bulma nedeni Spider-Man olsa da O’na ilham veren şey fotoğraftaki diğer bir detay oldu. 

Resimde Peter Parker’a ilişkin sertifika ters duruyor. Bu ayrıntı, Tony’ye beklenmedik bir mevzuda ilham vermiş olabilir: Vakit seyahati.

Bir şeritin kendi ekseni etrafında 180 derece döndürülerek bağlanmasıyla oluşturulan Mobiüs şeridi, vakit seyahatinde kullanılan araçların temelini oluşturuyordu. Standart şeritten farklı olarak Tony bu şeridin karşıt formda oluşturulmasını istemişti.

Tony bu olayı muhtemelen fotoğraf olmadan da çözebilecek zekaya sahip olsa da ufak bir ilhamın süreci hızlandırdığı da bir gerçek.

Avengers: Endgame sineması daha uzun müddet tartışılacak üzere gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde Russo kardeşlerin Reddit'te gerçekleştirdikleri FAKAT oturumunda yaptıkları açıklamalardan sonra Marvel'i hayli değişik bir süreç bekleyecek üzere görünüyor. Russo kardeşler orada X-Men ve Fantastic Four'un haklarına sahip olmaları halinde öykülerin çok farklı ilerleyeceğini söylemişti. Tahminen de Reed Richards, vakit seyahati için çok daha farklı bir yol bulurdu. 

Başa dön tuşu