Avengers: Endgame’in Kesilen Final Sahnesi Yayınlandı

Avengers: Endgame, geçtiğimiz günlerde tüm vakitlerin gişe önderi Avatar’ı tahtından ederek gelmiş geçmiş en yüksek gişe hasılatına sahip sinema olarak doruğa oturmuştu. Sinema, dijital platformlarda ve Blu-Ray versiyonuyla yayınlandığında da Disney'e para kazandırmaya devam edecek.

Endgame, dijital platformlarda tekrar yayınlanmaya başladığında sinemadan kesilmiş birtakım muazzam sahneleri ve bir dizi Endgame içeriğini de görebileceğiz. Marvel, geçtiğimiz günlerde Avengers: Endgame’in dijital platform için çıkış yapacağını duyurduğunda sinema versiyonunda kesilmiş olan birtakım versiyonları da yayınlayarak heyecanlı bekleyişi bir üst düzeye çıkardı.

Görüntülerde Tony Stark’ın, Thanos’u ve ordularını yok ettikten sonraki yürek parçalayıcı anlarına şahit oluyoruz. Çabucak çabucak Iron Man ile birlikte savaşan tüm kahramanların yanı sıra portallardan gelen karakterleri de görüntürde görebiliyoruz. Kahramanlarımızın hepsi ise cihan için kendini feda eden Tony Stark'a, hürmetlerini söz ediyorlar. Görüntüdeki her an nefes kesiyor.

Peki direktörler bu sahneyi sinemaya neden dahil etmediler? Joe ve Anthony Russo'nun USA Today’e verdiği röportajda söylediği üzere, bunun cenaze sahnesiyle çakışacağını düşündüler: “Hareketli performansları olan hoş bir sahne, lakin Tony Stark’ın cenazesinden evvel onu çektik. Ancak Cenaze sahnesi nihayetinde Tony’nin vefatına dair daha yankı uyandıran ve duygusal bir yansıma oldu.”

Paylaşılan bu sahnede değerli bir detay da bulunuyor. Sahnede, Gamora dışında çabucak hemen tüm kahramanlar diz çöküyor, Gamora ise yürümeye devam ediyor. Bu da Tony, Gamora’nın parmaklarını tuttuğunda onun toza dönüşmediğini doğruluyor.

Başa dön tuşu