Avlu’nun Yeni Sezonu Netflix’te Yayınlanacak

Televizyon ekranlarında yayınlanmasıyla birlikte hem önemli reyting sonuçlarına sahip olan hem de toplumsal medyada daima konuşulan tanınan dizi Avlu, yayınlanan 44. kısmıyla dönem finali yaptı. Severek takip edilen dizi ile ilgili gelen yeni bir haber, diziyi severek izleyen kitleyi bir yandan üzerken geniş bir izleyici kitlesini de sevindirdi. Yapılan açıklamalara nazaran Avlu'nun sonraki dönemi, ünlü dizi ve sinema platformu Netflix üzerinden yayınlanacak.

Hem bayan dayanışmasını gözler önüne sermesi hem de verdiği toplumsal mesajlarla fenomen haline gelen dizinin başrolü Demet Evgar, bahisle ilgili yaptığı açıklamalarda; “Dizimiz, Netflix Original'a satıldı. Netflix tarihinde bir ilk… Baştan itibaren üretiminde bulunmadığı bir işi Netflix, Original olarak almıyor, Netflix olarak alıyor. Çok gurur duyuyorum!” diyerek Avlu'nun önümüzdeki periyot Netflix üzerinden severleriyle buluşacağını ilan etmiş oldu.

Dizinin birtakım kısımlarında yer alan şiddet sahnelerinin kimi vakit RTÜK pürüzüne takılması, dizinin üretimci şirketi ve yayınlayıcı kanalın bu türlü bir karara varılmasına neden olduğu düşünülüyor. Dizinin yeni döneminin Netflix'te ne vakit yayınlanmaya başlayacağı ve kaç kısımdan oluşacağı ise şimdi netlik kazanmadı.

Başa dön tuşu