Batman rolüyle servet kazanan Robert Pattinson’un maaşı hayranları şok etti

Batman, dünya çapında milyonlarca hayranı olan klasik bir seri. Daha evvel farklı aktörler tarafından canlandırılan Batman rolü artık Twilight sinemasından bildiğimiz Robert Pattinson tarafından canlandırılacak. 2022 Mart’ta vizyona girmesi beklenen sinema oyuncuya servet kazandıracak.

Böylesi büyük bir üretimde oynadığınızda önemli paralar kazanmanız tabi ki kaçınılmaz. Lakin husus Robert Pattinson’un kazancağı para olunca durum biraz farklı diyebiliriz. O denli ki kimilerine nazaran, aktör kazanacağı parayla artık çalışmak zorunda kalmayacak.

Robert Pattinson, Batman rolüyle servet kazanacak

Büyük üretimlerde büyük paralar kazanmak doğaldır. Bunun bariz örneği, Iron Man’indeki birinci sineması içi 500.000 dolar kazanan Robert Downey JR. Sinemanın başarısıyla aktör Avengers: Endgame içinde 70 milyon dolar kazanmıştı. Emsal formda, Chris Hemsworth, Thor rolüyle 150.000 dolar, kazanmıştı. Sinemanın devamında 20 milyon dolar kıymetinde kar elde etmişti.

Robert Pattinson ise Batman olarak birinci sinemasını oynayacak. Lakin aktör daha birinci sinemada 3 milyon dolar elde edecek. Hayranlar Pattinson’un alacağı paraya yansılarını toplumsal medya platformu Twitter’da paylaştı. Birinci sinemasında bu kadar para alıyorsa devamında ne alacak soruları akıllara geldi. Aktör bilhassa Twilight sinemasıyla bilindiği için Batman hayranları yeni oyuncu seçiminden pek mutlu değillerdi. Hayranlar “Thor: Love and Thunder için Chris Hemsworth’a 20 milyon dolar ödenirken, The Batman için Robert Pattinson’a 3 milyon dolar ödeniyor… Robert Pattinson’ın oyunculuk yelpazesi düşünüldüğünde bu fiyat farkı biraz şaşırtan, değil mi?” yorumlarında bulundu.

Başa dön tuşu