Bayramda sinemalarda hangi sinemalar var?

Ramazan Bayramı kapsamında vizyona girecek sinemaları sizler için listeledik. Pekala hangi sinemalar izleyiciler ile buluşacak? 

Astral Seyahat

Hasan Gökalp yönetmenliğindeki endişe filmi Astral Seyahat’te, üç yakın arkadaş olan Aslı, Ece ve Çiğdem, son vakitlerde astral seyahat ile ilgilenmeye başlar. Dünyada tanınan olan astral seyahati deneyimlemek isteyen genç kızlar, bir mühlet uğraştıktan sonra sonunda emellerine ulaşır.

Ruhlarını vücutlarından ayırmayı başaran kızlar, dünyanın farklı noktalarında ruhları ile yaptıkları keşiflerle büyülenirler. Yaşadıkları tecrübeden sonra sık sık astral seyahat yapmaya başlayan kızlar bir gün hiç beklemedikleri bir durum ile karşı karşıya kalır. Astral seyahati sırasında paranormal olaylar yaşayan Aslı, bu durumun tesirinden çıkamaz.

Üstelik gördükleri ve yaşadığı kaygı yalnızca onu etkilemez, yaşananlara bir mühlet sonra Ece ve Çiğdem de dahil olur. Bir cinin musallat olmasıyla kara büyünün tesiri altına giren genç kızların, kendilerini cinden kurtarmak için tekrar astral seyahet etmesi gerekecektir. Aslı, Ece ve Çiğdem, kendilerine musallat olan cinlerden ve tesiri altına girdikleri büyüden kurtulmayı başarabilecek midir?

Korku çeşidindeki Astral Seyahat’in oyuncu kadrosunda Pervin Abiyeva, Büşra Acar, Çağdaş Tekelioğlu, Murat Dada gibi isimler yer alıyor.

Kral Midas’ın Hazinesi

Macera ve güldürü türündeki Kral Midas’ın Hazinesi, baht yapıtı buldukları define haritasının peşine düşen üç arkadaşın kıssasını mevzu ediyor. Eskişehir’de yaşayan Kahveci İbrahim, Yunus ve Rambo Ali, bir gece başlarına geleceklerden habersiz, domuz avına çıkar.

Domuzların peşine takılan üç kafadar, kendilerini bir anda çukurun içinde bulur. Çukurdan kendirlerini kurtarmaya çalışan grup, bu sırada çukurun içerisinde bir madalyon bulur. Hayatlarının değişeceğinden bihaber madalyonu kurcalamaya başlayan üç arkadaş, madalyonun içinde bir harita olduğunu fark eder. Ellerinde tuttukları kağıt, Kral Midas’ın hazinesine ilişkin olduğu sanılan define haritasıdır.

Turnayı gözünden vurduklarını düşünen grup, vakit kaybetmeden hazinenin peşine düşer. Onlara bu maceralarında, Alamancı Cingöz, Rehber Ömer ve Seyyar Hoca da eşlik eder. Hazineye ortak olan 6 kişi, çıktıkları bu seyahatte, başlarını beladan uzat tutamaz. Düzenbaz bir iş insanı olan David ve adamlarını peşinde takan takım, kendilerini büyük bir kaosun içerisinde bulur.

Mesut Çetin yönetmenliğindeki Kral Midas’ın Hazinesi’nin oyuncuları arasında  İsmail Baki Tuncer, Orhan Aydın, Mehmet Ali Tuncer gibi isimler yer alıyor.

Godzilla II: Canavarlar Kralı

Godzilla II: Canavarlar Hükümdarı, Godzilla’nın Mothra, Rodan ve ezeli düşmanı olan üç başlı King Ghidorah ile çatışması ve bu esnada insanlığın var oluşunun istikrarını bozmasını husus ediniyor. Mothra, Rodan ve ezeli düşmanı olan üç başlı Kral Ghidorah ile çatışan tehlikeli Godzilla da bu devasa boyutlardaki güçlü canavarların ortasında yer alır.

Bu efsane oldukları sanılan antik üstün tipler tekrar yükselip de karşı karşıya geldiğinde hepsi üstünlük için uğraşa girişir. Bu tehlikeli uğraş sırasında insanlığın var oluşunun istikrarı de pamuk ipliğine bağlı bir hale gelir. Bu savaşta kimin kazanacağı, insanlığın mukadderatını olduğu kadar gezegenin baskın cinsinin kim olacağını da kanıtlayacak hale gelir.

2014 imali Godzilla’nın devam sineması niteliğinde olan “Godzilla: King of Monsters”in direktör koltuğunda Michael Dougherty oturuyor. Oyuncu takımında ise  Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown, Ken Watanabe gibi isimler bulunuyor.

Başa dön tuşu