BBC’nin Yeni Dizisi The War of the Worlds’ten İlk Fragman

Dünyanın en tanınan televizyon kanallarından BBC, H. G. Wells tarafından yazılan ve daha öncesinden de sinemaya uyarlanan tanınan kitap Dünyalar Savaşı'nın (The War of the Worlds) yeni dizisi için uzun vakittir çalışmalarını sürdürüyor. BBC, dün prestijiyle yeni dizisine ilişkin birinci fragmanını yayınladı. 

Kitaba bağlı olarak uyarlanan dizide Marslıların Dünya'yı istila etmesi husus edinilecek. Dizi, İngiltere'nin Marslılar tarafından işgali sırasında, istiladan kaçmaya çalışan bir çiftin etrafında şekillenecek. The War of the Worlds, toplamda 3 kısımdan oluşan bir küçük dizi formunda seyircilere sunulacak.

Roman birinci olarak 1897 yılında piyasaya sürülmüştü lakin asıl popülaritesini 1938 yılında yaşadı. O yıl Orson Welles tarafından radyo için uyarlandı ve İngiltere Halkı, bu radyo yayınından ziyadesiyle etkilendi. Hatta bir mühlet sonra bu radyo yayınının halkı paniğe sevk ettiği tabir edildi. Gündemden bir müddetliğine düşen roman 1953 yılında sinema için uyarlandı. 2005 yılına geldiğimizde ise dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg Dünyalar Savaşı'nı yine sinema için uyarladı. Başrolünde Tom Cruise'un bulunduğu sinema, dünya çapında büyük bir şöhrete sahip oldu.

BBC'nin The War of The Worlds sineması için oluşturduğu birinci fragmanı çabucak aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu