Tosca Musk’ın Netflix Benzeri Yayın Platformu: Passionflix

Elon Musk, Musk ailesinin en şöhretli bireyi diyebiliriz lakin aile içinde kendi şirketini kuran tek insan değil. Elon Musk’ın bir erkek bir de kız kardeşi var. Kız kardeşinin ismi Tosca Musk ve 2017 kurduğu bir yayın platformu var. Bu yayın platformunda aşk romanlarından esinlenerek yaratılmış sinemalar ve televizyon dizileri yayınlanıyor. Tosca Musk, ismi Passionflix olan bu yayın platformunun CEO’su olarak misyon alıyor.

Passionflix’in üyelik fiyatı aylık 6 dolar (yaklaşık 34 tl) ve şu anda 31 sinemaya ve 3 adet televizyon dizisine konut sahipliği yapıyor. Platformda bulunan sinemalardan kimileri Oscar tarafından 2001 yılının en güzel sinema mükafatına aday gösterilen Çikolata ve Audrey Hepburn başrolünü üstlendiği Hırsız Aşıklar üzere ünlü üretimler. Sitede sinemaları müstehcenliğini 1’den 5’e kadar sıralamaya yarayan bir arama çubuğu var.

Bu ortada platform tıpkı Netflix’in yaptığı üzere, romanları baz alarak kendi özgün serilerini de üretiyor. Tosca Musk, IMDB sayfasına nazaran 2001 yılından bu yana 30’dan sinemanın yapımcılığını üstlenmiş.

Aslına bakarsanız Passionflix için çok da bilinmiyor demek pek gerçek olmaz. Zira son vakitlerde şirketin bir medya kuruluşu olan First Look Media’nın bünyesine katıldığı istikametinde savlar ortaya atıldı. Lakin ne First Look Media ne de Passionflix cephesinden bu argümanlara bir karşılık gelmedi.

Tosca Musk Passionflix’i 2017 yılının Eylül ayında Joany Kane isimli bir senaristle bir ortaya gelerek kurdu. Şirket birinci kurulacağı vakit, içlerinde Tosca’nın -ve doğal olan olarak Elon Musk'ın- kardeşi Kimbal’ı da barındıran beşerler tarafından toplam 4,75 milyon dolar yatırım almıştı.

Başa dön tuşu