Marvel Hayranları, Sony’yi Basıp Örümcek Adam’ı Alacak

İnternette birinci olarak ABD’deki 51. Bölge'ye bir akın düzenlenmesi gündeme gelmişti. Artık de maksatta Sony var üzere gözüküyor. 

Facebook’ta üç kişi tarafından açılan bir aktiflikte, insanlara Spider-Man kostümü içerisinde Sony’yi basıp karakteri ‘evine geri getirmek’ için davet yapılıyor. Baskının tarihi ise 31 Ekim. O gün cadılar bayramı olduğu için insanların kıyafetlerine de net bir mazeret oluşturuyor. 

Marvel ve Sony, üst düzeyde uyuşmazlıklar yaşadı. Spider-Man Marvel Sinematik Evreni’nden ayrılırken Kevin Feige artık Spider-Man sineması yapmayacağını, Marvel da karakterin sinemalarında üretimci olmayacağını açıkladı.

Hayranların öfkesi şu basamakta Sony’ye yönelmiş durumda. Sony ise yaptığı açıklamada hayal kırıklığına uğradıklarını fakat Disney’in Kevin Feige’nin Spider-Man sinemalarında üretimci olmaması kararına hürmet duyduklarını açıkladı. Japon devi ayrıyeten durumun gelecekte değişebileceğini umduklarını söyledi. 

Sony ve Marvel, 2015 yılında bir muahede yapmış ve Spider-Man sinemalarını birlikte yapmayı hedeflediğini söylemişti. Spider-Man: Far From Home, tüm vakitlerin en çok gişe yapan Sony sineması oldu. 

Sony’nin en büyük sinema üretim şirketi olan Columbia Pictures, karakterin sinema haklarını 2000 yılında almış ve Marvel ile ortak sinemalar öncesinde 5 adet Spider-Man sineması çekmişti. Firma ayrıyeten animasyon olan Spider-Man: Into the Spider-verse ile de büyük muvaffakiyet yakaladı.

Başa dön tuşu