Black Widow Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Iron Man 2 ile tanıştığımız ve o günden bu yana hem Marvel Sinematik Kainatı (MCU) hem de Avengers içerisinde kıymetli bir yere sahip olan biricik casusumuz Natasha Romanoff / Black Widow, birinci solo sinemasıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 

San Diego Comic Con’da Marvel panelinde yapılan açıklamalara nazaran, Black Widow sineması 1 mayıs 2020 tarihinde vizyona girecek. Sinemanın direktörlüğünü ise Cate Shorthand yapacak. 

Filmin oyuncu takımı da aşikâr oldu. Scarlett Johansson bir kere daha Natasha Romanoff’u canlandıracak. Çizgi romanlarda Black Widow unvanını Natasha’dan devralan ve Scarlett Johansson’un ‘Nat’in kız kardeş figürü’ olarak tanımladığı Yelena Belova karakteri, Florence Pugh tarafından canlandırılacak. David Harbour’u da Yelena’yı yetiştiren Alexi rolünde göreceğiz. Rachel Weisz ise Iron Maiden ismiyle bilinen makus karakter Meline Vostokoff’u canlandıracak. O-T Fangbenle de sinemada Mason isimli, Natasha’nın geçmişiyle ilgili bir karakter olarak karşımıza çıkacak. 

Johansson, karakterin bu versiyonunu oynayabileceğini bundan 10 yıl evvel düşünmediğini söylerken, hayranların karakterin kusurlu yanlarını da göreceği için keyifli olduğunu söyledi. 

Marvel ayrıyeten sinemadan birinci tanıtım fragmanını da panelde paylaştı. Fragman, Black Widow ve Hawkeye tarafından daha evvel de bahsedilen Budapeşte’de başlıyor. Fragmanda ayrıyeten Natasha ve Yelena ortasında dostça bir dövüş de göze çarpıyor. Fragmanda Natasha’nın önemli olarak dövüştüğü bir makus karakter var. Bu karakterin Iron Maiden mı yoksa Taskmaster mı olduğu bilinmiyor. 

Jac Schaeffer tarafından kaleme alınan sinema, karakterin geçmişine ışık tutacak. Natasha’nın SHIELD casusu ve Avengers üyesi olmadan evvelki hayatı bu üretimde anlatılacak. 

Filmin çizgi romanlarla tıpkı geçmişi takip edip etmeyeceği bilinmiyor. Çizgi romanlarda Natalia Alianovna, Red Room ismi verilen ve Winter Soldier’ın da eğitildiği Sovyetler Birliği tesisinde çok küçük yaşlarda eğitilmeye başlamış başarılı bir suikast ve sabotaj uzmanıdır. Kendisinin, Steve Rogers üzere, bir serum yardımıyla gençliğini müdafaası ve fizikî gücünü, dayanıklılığını arttırması sağlanmıştır. Daha fonksiyonlu bir silah haline gelmesi için geçersiz anılar yüklenen Natasha, en ölümcül casuslardan biridir. Clint Burton’u kendisini öldürmesi için gönderirler lakin Hawkeye, kendisini öldürmez. Onun yerine Shield’a katılmaya ikna eder.

Başa dön tuşu