BluTV, Warner Bros-Discovery’ye Satıldı – Webtekno

Rekabet Kurumu, Warner Bros-Discovery’nin, BluTV’nin tamamını satın almasına izin verdi. BluTV’nin tek sahibi, Warner Bros-Discovery oldu.

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Türkiye’nin en çok aboneye sahip dizi ve film platformu BluTV‘nin, Warner Bros-Discovery tarafından satın alındığını aktarmıştık. Bugün konuyla ilgili yaşanan bir gelişme, bu satın alma sürecinin resmen tamamlandığını gözler önüne seriyor. 

O gün sizlerle paylaştığımız bilgilerde, Warner Bros-Discovery’nin zaten BluTV’nin bir bölümünün sahibi olduğundan bahsetmiştik. Hâl böyle olunca söz konusu satın alma, çok da sürpriz olmamıştı. Bugün Rekabet Kurumundan gelen resmî onay, sürecin tamamlanmasını sağladı.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklama:

Rekabet Kurumu

Blutv İletişim ve Dijital Yayın Hizmetleri AŞ hisselerinin Discovery Medya Hizmetleri Ltd. Şti aracılığıyla nihai olarak Warner Bros. Discovery, Inc. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

HBO’ya ait tüm içerikler, BluTV aracılığıyla Türkiye’ye sunulacak

BluTV satıldı

Warner Bros-Discovery, pek çok ünlü dizi ve filmin altına imza atan HBO’nun da sahibi. BluTV’nin satın alınması ile Warner Bros-Discovery ve hâliyle HBO, Türkiye’deki elini güçlendirmiş oldu. Daha önce yapılan ve HBO içeriklerinin Türkiye’ye getirilmesini sağlayan anlaşma, satın alma ile daha etkin bir biçimde kullanılabilecek. 

Rekabet Kurumundan gelen onay ile kullanıcıların hayatlarında neler değişeceğini hep birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu