Brad Pitt’in Oynadığı Ad Astra’nın IMAX Fragmanı Paylaşıldı

Walt Disney şirketi, bu sene 20th Century Fox’tan aldığı sinemalar yüzünden biraz hayal kırıklığına uğramış olsa da bilim kurgu, gizem tipindeki İsim Astra bu hayal kırıklığını giderecek üzere görünüyor.

“We Own the Night” ve “The Immigrant” üzere sinemaların başında bulunan James Gray tarafından yönetilen İsim Astra, Brad Pitt tarafından canlandırılan Roy McBridge karakterinin Tommy Lee Jones tarafından canlandırılan kayıp babasını aramak üzerine çıktığı misyonu anlatacak. Dış Güneş sisteminde kaybolmuş bir adamı aramanın neden bu kadar kıymetli olduğu şimdi net olmasa da yayınlanan IMAX fragmanı, bize birkaç ipucu sunuyor. Ayrıyeten fragmandan gördüğümüz kadarıyla sinemanın görsel tarafının de hayli güçlü olduğunu söylemek gerekiyor.

Ad Astra'nın konusu:

Filmin IMAX fragmanında gördüğümüz üzere Roy’un vazifesi; sadece Dünya’yı değil tüm Güneş sistemini tehdit eden, denetimden çıkmış antimadde yansımasını durdurmak. Roy’un babasının da bir formda bundan sorumlu olduğuna inanılıyor. Doğal direktörün James Gray olduğu düşünülürse bu hususun o denli alelade bir biçimde işlenmeyeceği konusunda emin olabiliriz. Muhtemelen sinemanın anlatımında derinlikler bulunacak.

Ad Astra'nın oyuncu takımı:

Yeni fragmandan öğrendiğimiz bir öbür şey ise Roy’un babasının çalışma arkadaşını canlandıracak olan ve tekrardan bir uzay vazifesine çıkacak olan Donald Sutherland oldu. Ayrıyeten Sutherland’in karakterinin “Buradaki düşman, bir insan ya da bir şey değil. Sonsuz boşluk” repliği de sinemanın nasıl olacağıyla ilgili ipucu veriyor.

Filmde yer alacak olan bir öteki oyuncu; Lord of the Rings’ten de epeyce yakından tanıdığımız, bu sinemada de Roy’un karısını canlandıracak olan Liv Tyler olacak. Fragmanda gördüğümüz bir oyuncu olan Ruth Negga’nın ise nasıl bir role sahip olacağını kestirmek epey sıkıntı. Sinemanın hem direktörlüğünü hem de senaristliğini üstlenen James Gray’e senaryo yazımı konusunda paydaşlık eden öbür isim ise Fringe’ten de tanıdığımız Ethan Gross.

Başa dön tuşu