Bu filmler iPhone ile çekildi!

Snow Steam Iron

 Zack Snyder, 2017 imali olan “Snow Steam Iron” isimli kısa sinemasını baştan sona iPhone ile çekti. 

Snyder, bu kez intikam duygusu ateşinden nasibini almış bir karakterin peşinden gidiyor. New York‘ta çekimleri yalnızca bir hafta süren sinemanın set takımı de direktörün ailesi ve arkadaşlarından oluşuyor. Düşük bir bütçe ile çekilen imal, 4K 60fps kayıt yapabilen iPhone X ve kamera sabitleyici gimbal DJI OSMO Mobile gibi ekipmanlardan oluşuyor.

High Flying Bird

Başrollerini André Holland, Zazie Beetz ve Bill Duke’ın paylaştığı bu sinemanın direktörü yine Steven Soderbergh olmuştur. 

2019 imali olan sinemada NBA lokavtı, temsil ettiği dayanılmaz çaylağı oyun dışı bırakınca bir menajer, mesleklerini kurtarmak ve basketbol liginin güç yapısını yıkmak üzere bahadır bir plan yapar. Amerikan Basketbol Ligi’ndeki bir spor menajerinin yaşadığı gerilimli 72 saati anlattığı sinemasında bu kez iPhone 8 kullanmıştır.

Unsane (Saplantı)

2018 imali olan Sinema, Steven Soderbergh’in tamamını akıllı telefonla çektiği ruhsal tansiyon sineması olma özelliği taşıyor. Akademi Ödüllü usta direktör Steven Soderbergh, son periyotta iPhone ile çektiği sinemalarla dikkat çeken isimlerin başında geliyor.

iPhone 7 Plus ile çekmiş olan bu sinema, Steven Soderbergh’in tamamını iPhone kullanarak çektiği birinci sinema olmuştu. Başrolünde Claire Foy’un olduğu sinema, kendini takip ve rahatsız eden bir şahıstan kaçmaya çalışırken kendini bir akıl hastanesinde bulan ve burada da en büyük dehşetiyle karşı karşıya gelen bir bayanı merkezine alıyor.

Searching for Sugar Man (Bir Müziğin Peşinde)

Malik Bendjelloul’un Oscar’lı belgeseli ‘Searching for Sugar Man’ de bir telefondan çıkma. Direktör, 2012 yılında çektiği bu sinema için iPhone aplikasyonu 8mm Vintage Camera kullandı. Ayrıca bu belgesel, 85. Oscar Ödül Töreni’nde En Yeterli Belgesel Sinema Ödülü‘ne layık görüldü.

Başa dön tuşu