Bu hafta vizyona girecek filmler ( 14 – 20 Şubat )

Her hafta olduğu üzere, bu hafta da gösterime giren sinemaları sizler için bir ortaya getirdik. Bu hafta sinema severler için birçok çeşitten birçok alternatif mevcut. Yerli ve yabancı 10 üretimin gösterime girdiği haftanın sinemalarına dilerseniz özet formunda göz atalım.

Uzun vakittir beklenen ve Taron Egerton’ın baş rolünde oynadığı Kingsman 3, izleyenlerin keyifle izleyeceğiz, güldürü, macera ve aksiyon dolu bir sinema.

Akıllı Balık ise balık okulunu çok seven iki genç balığın maceralarına odaklanıyor. İki genç balığın en çok sevdiği şey, her gün balık okuluna gidip gelmektir. Balıklar, sevgili öğretmenlerinden her gün yeni bir şeyler öğrenmekten ziyadesiyle memnun olur. Balık okulu yalnızca onlar için değil her yaştan çocuk için eğlenceli ve eğitici bir tecrübedir.

Kirpi Sonic sinemasında; hükümet, insan biçiminde bir kirpi olan Sonic’i yakalamak için peşine düşer, Sonic ise peşine düşen yetkililerden kurtulup, şeytani hekimin elinde bulunan yüzükleri geri almaya çalışacaktır. Devlet vazifelileri her yerde Sonic’i aramaya başlar. Sonic ise bu sırada şeytani Dr Eggman’ın ele geçirdiği yüzükleri geri almaya çalışmaktadır. Küçük bir kasaba olan Green Hills’in şerifi Tom Wachowski, Sonic’in peşine düşen hükümet yetkililerinden kaçmayı başarıp, tabipten yüzükleri geri alabilmesi için yardım etmeye karar verir. Lakin iddia edeceğiniz üzere bu sandığı kadar kolay olmayacaktır.

Yeni Baştan isimli sinemanın altmışlı yaşlarını geçen başkarakteri Victor, Özel bir firmanın takviyesiyle hayatının en manalı periyoduna, 40 yıl öncesine, hayatının aşkıyla tanıştığı günlere geri dönüyor. Bu tatlı romantik güldürü sizi farklı bir atmosferin içine çekecek.

Kiki : Lanet-i Cin sinemasında ise, aradığı memnunluğu görücü adabı yaptığı evliliğinde bulamayan Muzaffer, eşi Şenay ve iki çocuğunu bırakıp, yasak aşk yaşadığı Satı ile evlenir. Satı ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Elif, şizofreni hastasıdır ve daima halüsinasyonlar görmektedir. Kızının hastalığını kabul etmeyen Muzaffer, kızını bu durumdan kurtarmak için daima hekimlere başvurur fakat hekimler sebebini bulamaz. Devayı evvel komşuları aracılığı ile tanıştığı astrolog Yeliz’de, daha sonra ise Yeliz aracılığı ile tanıştığı Bedir isimli medyumda arayan Muzaffer, Bedir’in kızı için son deva olduğuna inanmaktadır. Bedir’in Elif’i kurtarma gayretleri sonuç vermez. Çünkü Bedir’in de fark edemediği farklı bir tesir yalnızca Elif’i değil tüm aileyi çoktan esir almıştır…

Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmadan sizleri bu hafta vizyona girecek sinemalar ile başbaşa bırakalım.

Kingsman 3

Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: Taron Egerton, Ralph Fiennes, Gemma Arterton, Charles Dance

Akıllı Balık

Yönetmen: June Taylor
Formatlar: 2D, Cinemini, Dublajlı

Kirpi Sonic

Yönetmen: Jeff Fowler
Oyuncular: James Marsden, Jim Carrey, Tika Sumpter

Başa dön tuşu