James Gunn, En Sonunda Sessizliğini Bozdu

Mart ayında Disney, insanları şaşırtan bir karar alarak James Gunn’ın Guardians of the Galaxy Vol. 3 için geri döndüğünü açıklamıştı. Şirketin James Gunn ile yollarını ayırmasının sebebi ise, Gunn’ın toplumsal medyada yaptığı saldırgan şakalardı. Gunn, kovuluşu ve geri dönüşü hakkında uzun müddet sessiz kalmayı tercih etse de en sonunda Deadline ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Gunn, kovulduğunu öğrendiğini birinci gün ile ilgili olarak şunları söyledi:

“İlk gün…Tüm hayatımdaki en gergin andı. Hayatımda daha güç günlerim olmuştu fakat bu epeyce ağırdı. Güya her şey bir anda yok olmuş üzereydi. Mesleğim bittiğini hissetmiştim.”

Oldukça güç günler yaşadığını ve mesleğinin bittiğini düşünen James Gunn, bu müddet içerisinde ailesinden ve arkadaşlarından dayanak iletileri ve aramalar aldığını lakin tüm bu olan negatif şeylere odaklanamadığını ve canını acıttığını söylüyor.

Daha sonra tekrar işe alınma süreciyle ilgili de konuşan direktör, şirketin kendisini aradığını, kendisine sahip oldukları için çok şanslı olduklarını fakat kendisinin buna inanamadığını söyledi. Gunn, bir noktada “Belki de sahiden bir geleceğim vardır” diye düşündüğünü ve kendisinin daha çok mantıkla hareket eden bir insan olduğunu ve bunun da kendisine çok yardımcı olduğunu söyledi.

Yaşadığı sıkıntı süreçte troller tarafından da maksat haline gelen James Gunn, kimseyi suçlamadığını ve hatta en çok kendisini suçladığını söylüyor. Direktör, bu hususla ilgili olarak şunları söylüyor:

“Hiç kimseyi suçlamıyorum. Halka açık bir halde söylediğim şeyleri söyleme yolumdan ötürü makus hissediyorum. Söylediğim şeylerden ötürü incinen beşerler olduğunu biliyorum ve bunlar hâlâ benim sorumluluğumda. Bunun için berbat hissediyorum ve tüm sorumluluğu alıyorum. Disney, beni kovmakta büsbütün haklıydı. Bu, özgür söz sıkıntısı değildi. Onların beğenmediği bir şeyler söyledim ve beni kovmakta sonuna kadar haklıydılar. Bunun üzerine tartışılacak diğer bir şey yok.”

Yönetmenin röportajının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Başa dön tuşu