Yeni Dizilerden Bilgiler de Geldi!

Warner Bros. Discovery, Discovery+ ile birleşen HBO Max’in yeni isminin “Max” olacağını duyurdu. Max’in 23 Mayıs’ta çıkış yapacağı açıklanırken Harry Potter dizisi de dahil platforma gelecek birçok diziden ilk bilgiler ve fragmanlar da paylaşıldı.

Milyonlarca kullanıcısıyla dünyanın en popüler film ve dizi platformlarından biri olan HBO Max’ın geçtiğimiz aylarda tamamen yenileneceği ve Discovery+ ile birleşeceği duyurulmuştu. Bu kapsamda platformun da isminin değişeceği ifade edilmişti.

Warner Bros. Discovery tarafından bugün yapılan açıklamada yeni platformun ismi, ücretleri ve ne zaman çıkacağı duyuruldu. Yeni platformun ismi, yakın zamanda çıkan söylentileri doğrulayarak “Max” olarak açıklandı. Öte yandan Harry Potter dizisi de dahil birçok yeni yapımdan fragman ve bilgi de paylaşıldı.

“Max”, 23 Mayıs’ta çıkış yapacak

Şirketin basın toplantısında yaptığı açıklamalarına göre yeni “Max” platformu, HBO Max’in çıkışından tam üç yıl sonra, 23 Mayıs 2023’te ABD’de resmen çıkış yapacak. Yeni platform, HBO yapımlarının yanı sıra Discovery+ içeriklerine de sahip olacak.

Warner Bros. Discovery, yeni platforma aylık 40’dan fazla yeni içerik ekleneceği sözünü verdi. Ayrıca Max’in daha basitleştirilmiş olacağı ve böylece daha kolay kullanıma sahip bir platform olacağı da belirtildi. Çocuklar için gerekli önlemlerin alınacağı da aktarılırken Max’in kullanıcılara daha akıcı ve sinematik bir izleme deneyimi sunacak yeni bir video oynatma özelliğine sahip olacağı da açıklamalar arasında yer aldı.

Yeni platformun fiyatları da açıklandı. Reklamlı, reklamsız ve ultimate versiyonlarıyla gelecek bu aboneliklerin fiyatı ise şu şekilde olacak;

  • Reklamlı Max – Aylık 9,99 dolar (İki eş zamanlı izleme, 1080p çözünürlük, indirme yok)
  • Reklamsız Max – Aylık 15,99 dolar (İki eş zamanlı izleme, 1080p çözünürlük, 30 adede kadar indirme)
  • Max Ultimate – Aylık 20,99 dolar (Dört eş zamanlı izleme, 4K çözünürlük, 100 indirme, Dolby Atmos)

HBO, Türkiye’ye ‘Gelmeden Geldi’: Tüm İçerikleri BluTV’ye Eklenecek!

Bunların dışında Discovery+’ın bağımsız olarak da devam edeceğini belirtelim. Bunun nedeni Warner Bros.’un mevcut Discovery+ abonelerini daha fazla para ödemeye zorlamamak. Bu platform şu anda 6,99 dolardan kullanılıyor.

Max’e gelecek yapımlardan ilk bilgiler geldi

Harry Potter dizisi doğrulandı, duyuru videosu yayınlandı

Max’in duyurulmasının ardından platformda göreceğimiz birçok yeni yapımdan da bilgi geldi. Bunlardan belki en çok dikkat çekeni, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Harry Potter dizisiydi. Şirket, dizinin ilk tanıtım fragmanını yayınladı.

Tanıtım videosu, Harry Potter dizisinin logosunu bizlerle buluşturdu. Warner Bros. dizinin kitapların sadık bir uyarlaması olacağını ifade etti. Daha önce çıkan bilgilerde de her sezonun bir kitabı işleyeceği ve yazar J.K. Rowling’in yapımda rol olacağı belirtilmişti.

Penguin dizisinden ilk tanıtım fragmanı paylaşıldı

Şirket, gerçekleştirilen etkinlik kapsamında geçtiğimiz yıl çıkan The Batman filminde yer alan Penguin karakterinin dizisinden de bir tanıtım videosunu paylaştı. Fragman “The Penguin” dizisine ilk bakışı atmamızı sağlarken yapımın 2024 yılında geleceğini gösteriyor. Ayrıca dizinin prodüksiyon aşamasında olduğu da görülebiliyor.

Batman’in en azılı düşmanlarından olacak Penguin’i anlatacak yapımın başrolünde filmde olduğu gibi Colin Farrell’ı göreceğiz. The Batman filminin yönetmeni Matt Reeves de yapımcılar arasında yer alıyor. The Penguin’in 8 bölümden oluşacak bir mini dizi olacağını ekleyelim.

Robert Downey Jr.’ı tanınmaz hâle getiren The Sympathizer dizisinden de fragman geldi

Bunların yanı sıra Max’e gelecek bir diğer dizi olan The Sympathizer’dan de ilk fragman yayınlandı. Park Chan-wook ve Don McKellar tarafından geliştirilen dizi, Viet Thanh Nguyen’in Pulitzer ödüllü romanından uyarlanıyor.

Robert Downey Jr., Hoa Xuande, Fred Nguyen Khan ve Toan Le gibi isimleri kadrosunda bulunduran dizi 2024 yılında Max’e gelecek. Yapım, yarı Fransız yarı Vietnamlı, Vietnam Savaşı’nda komünist güçler için casusluk yapmış bir adamı anlatacak.

Kate Winslet’li The Regime’den fragman yayınlandı

Kate Winslet’in başrolde yer alacağı The Regime’in de fragmanı Warner Bros. tarafından yayınlandı. Siyaset konulu olacak yapım, bir mini dizi olarak 2024 yılında Max’te yayınlanacak. HBO’nun başarılı dizisi Succession’ın bazı bölümlerini yazan, ayrıca The Menu filminin senaristlerinden olan Will Tracy, dizinin yaratıcısı konumunda. Hugh Grant, Martha Plimpton, Matthias Schoenaerts dizide Winslet dışında göreceğimiz oyunculardan.

Gremlins: Secrets of the Mogwai

Ünlü film serisi Gremlinler evreninde geçen yeni bir animasyon dizisi de Max’e gelecek. 23 Mayıs tarihinde çıkacak yapım, Gremlinler filmlerinin çok öncesinde geçecek.

True Detective’in 4. sezonu geliyor

HBO’nun ünlü antoloji dizisi True Detective’in dördüncü sezonundan da ilk fragman paylaşıldı. İzleyenleri gerim gerim geren fragman, yeni sezonun “True Detective: Night Country” olarak adlandırıldığını gösterdi. Öte yandan daha önce dizide yer alacağını duyduğumuz ünlü oyuncu Jodie Foster’ın da nasıl bir rolde olacağını bizlere gösterdi.

Jodie Foster’la birlikte Kali Reis’i başrolde göreceğimiz yeni sezon, Liz Danvers ve Evangeline Navarro isimli dedektiflerin Alaska’da kaybolan sekiz adamın gizemini çözmesini konu edinecek. Sezonun bu yıl içinde geleceğini ekleyelim.

Yeni bir Game of Thrones dizisi, The Conjuring evreninde geçen bir dizi ve çok daha fazlası da Max’e gelecek

Warner Bros. tüm bunlara ek olarak diğer yapımlardan da bahsetti. Bu yapımlardan biri “A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight” olarak adlandırılan ve Game of Thrones evreninde geçen bir dizi olacak. GoT’taki olayların 90 yıl öncesinde geçecek yapım, Ser Duncan the Tall ve genç V. Aegon Targaryen’in maceralarına odaklanacak.

Yepyeni Bir Game of Thrones Dizisi Yolda: Westeros’u Fetheden Fatih Aegon’u Anlatacak!

Ayrıca ünlü korku filmi serisi The Conjuring’in de henüz ismi belli olmayan bir dizisini de göreceğiz. Bunun yanı sıra “IT” evreninde geçen bir dizi, “The Bing Bang Theory”nin bir yan dizisi, “Rick and Morty animesi” gibi yepyeni yapımlarda Max platformunda ilerleyen zamanlarda çıkış yapacak.

Başa dön tuşu