Carrie Fisher, Yeni Star Wars Filminde de Yer Alacak

Leia Organa, 1977 yılında yayınlanan birinci Star Wars sinemasından bu yana seride daima değerli bir yer tutmuştur. Prenses Leia’yı canlandıran aktris Carrie Fisher’ın 2016 yılındaki ani vefatı de bunu değiştirmeyecek üzere duruyor. Direktör J.J. Abrams, Leia’nın yaşamaya devam edeceğini söyledi.

Hayranlar, esasen J.J. Abrams’ın aralık ayında çıkacak Star Wars: The Rise of Skywalker sinemasında Carrie Fisher’ın daha evvel görülmemiş manzaralarından faydalanmayı planladığını biliyordu. Fakat Abrams, D23’te düzenlenen panelde biraz daha ayrıntılı bilgiler verdi.

Carrie Fisher ve Prenses Leia

Abrams, “Carrie, Leia olarak sinemada olmalıydı” sözlerini kullanırken bunun kadersel bir şey olduğunu hissettiğini söyledi. Abrams, Fisher’ın kendisine bir teşekkür notu bıraktığını ve kendisini iki defa oynattığı için teşekkür ettiğini söyledi ki aktris o vakte kadar J.J. Abrams ile tek Star Wars sinemasında çalışmıştı.

Abrams, Entertainment Tonight’a verdiği röportajda Skywalker efsanesinin basitçe Leia’nın öldüğünü ya da karakter diğer bir yerdeymiş üzere davranarak bitmesinin yanlışsız hissettirmediğini söyledi. Fisher’ın karakterinin farklı bir oyuncuya verilemeyeceğini söyleyen Abrams, elde var olan imajları kullanmanın en doğal tahlil olacağı tabir etti.

Finn karakterini canlandıran John Boyega ET’ye verdiği röportajda Fisher’ın sinemada yer almasının epeyce değerli olduğunu; “hikâye için, umut için, Direniş için, o cihandaki liderlik için” değerli olduğunu söyledi.

Ülkemizde de vizyona girecek serinin yeni sineması Star Wars: The Rise of Skywalker’ın gösterim tarihi ise 20 Aralık 2019.

Başa dön tuşu