Cowboy Bebop’un Yapım Aşaması Askıya Alındı

Netflix, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamayla birinci defa 1998 yılında yayınlanan ve 26 kısımdan oluşan anime serisi CowBoy Bebop’un live-action serisinin çekimlerine başlandığını duyurmuştu. Bugün ise her dönemi 10 kısımdan oluşacak olan diziden üzücü bir haber geldi ve dizinin başrol oyuncusu John Cho’nun, sette diz yaralanması geçirdiği açılandı.

Bu şanssız kazanın akabinde Netflix, özgün imalinin süreksiz olarak askıya alındığını açıkladı. Kazanın ayrıntıları tam olarak bilinmese de olayla ilgili raporlar, kazayı oldukça yeterli prova edilmiş bir sahne olmasına karşın geçirilen “garip bir kaza” olarak nitelendiriyor.

Dizinin imal kademesi epeyce ileri bir tarihe ertelendi:

Oyuncunun sıhhat durumu hakkında elde edilen son bilgilere nazaran Cho, Yeni Zelanda'da çekimler esnasında dizinden yaralandı. Aktörün, ameliyat için apar topar Los Angeles'a geri dönmek zorunda kaldığı ve akabinde dizinin üretim sürecinin süreksiz olarak durdurulduğu söylendi. Cho’nun ameliyatın akabinde bir müddetliğine rehabilitasyon tedavisi alması gerektiği, bu nedenle de imal evresine fakat 7 ila 9 ay sonra tekrardan başlanacağı söyleniyor.

Dizinin bu kazadan evvel lakin birkaç kısmının tamamlandığı belirtilirken, üretimin gelecekteki lansman tarihi de belirsizliğini koruyor. Netflix’in, Cho’nun yaralanması büsbütün güzelleştikten ve işe geri döndükten sonra yeni üretim programını belirleyeceği ve başrol oyuncusunu değiştirmek üzere bir niyetinin olmadığı da söyleniyor.

Cowboy Bebop'un konusu:

Cowboy Bebop, bir Netflix Orjinal üretimi olarak, birebir ismi taşıyan tanınan anime dizisinin live-action versiyonu olacak. Dizi, anime'den farklı olarak bir dönemde 10 kısım sunacak ve “galaksinin en tehlikeli suçlularını” maksat alan ödül avcılarının hikayesini anlatacak.

Başa dön tuşu