Alman Yönetmen Herzog: Filmlerim İnternetten İndirilebilir

Hem belgeselleri hem de sinemalarıyla bilinen Alman direktör Werner Herzog, başka üretimci ve direktörlerin tersine bir fikir yapısına sahip. Korsan sinemalara karşı savaş halinde olan sinema bölümünde, Herzog'a nazaran en güzel dağıtım biçimlerinden birisi korsan dağıtım.

Psikolojik sinemalarıyla dikkatleri üzerine çeken Herzog'un sayısız sinema ve belgeselin altında imzası bulunuyor. Ayrıyeten pek çok mükafata sahip olan direktör, Cannes Sinema Festivali'nden 3 ödül almış durumda. İsviçre’de düzenlenen Visions du Gerçek Sinema Şenliğinde bir söyleşide yer alan ve sinemalarının yalnızca yasa dışı sitelerde bulunabildiğinin belirtilmesi üzerine bir açıklama yapan Herzog, korsanın en düzgün dağıtım araçlarından birisi olduğunu belirterek “bir halde çalmak isterseniz sorun yok” dedi. Sinemalara online olarak ulaşabilmenin kolay olduğunu ve bu kolaylığın da kendisini mutlu ettiğini açıklayan Herzog, 15 yaşındaki çocukların sinemalarını neden göremediklerini sorduklardını belirtti. 

Kendi ismiyle bir web sitesi olan Herzog, bu site üzerinden de kendine ilişkin olan üretimleri satıyor. Buna karşın korsan dağıtımlara karşı olmaması da ünlü direktörün kişiliğiyle örtüşüyor.

Başa dön tuşu