Cuphead, Dizi Olarak Netflix’e Gelecek: İşte Tüm Detaylar

Cuphead, ünlü dizi ve sinema yayını platformu Netflix'e geliyor. Netflix, King Features ve Cuphead geliştiricisi Studio MDHR, 2017 yılının sevilen oyunu Cuphead'in Netflix'e geleceğini ortak bir biçimde açıkladı. Dizinin isminin de The Cuphead Show! olacağı belirtildi.

Netflix'in dizisi The Cuphead Show!, oyunda olduğu üzere 1930 yıllarının biçiminde animasyonlara yer verecek. Dizi, birebir vakitte oyunda olduğu üzere elle çizilecek. Tabii bu seferki çizimler Cuphead'in geliştiricisi Studio MDHR tarafından değil, Netflix'in animasyon stüdyosu tarafından yapılacak.

Cuphead'in kurucu ortağı Chad Moldenhauer, IGN'e verdiği röportajda şu tabirlere yer verdi:

“Bu diziyi biz animasyon haline getirmeyeceğiz zira bu asla bitmez. Şu anki emelimiz bilgisayar takviyesinden olabildiğince uzak durmak. Maksadımız, yüksek ihtimalle kağıda çizilmese de tüm animasyonları elle çizmek. Her şey tekrar elle çizilecek lakin çizim dijital ortamda gerçekleşecek. Anlayacağınız olay hem klasik hem de dijital olacak.”

Cuphead'in ortak kurucusu Jared Moldenhauer IGN'e dizinin hâlâ başlangıç evresinde olduğunu söylese ve rastgele bir çıkış tarihi belirlenmemiş olsa da The Cuphead Show!'un Inkwell Isle'da Cuphead ve Mugman maceralarını takip edeceğini biliyoruz.

Dizinin içeriğine dair sorular sorulduğunda Moldenhauer kardeşlerden Chad, dizinin çocuklar için uygun bir içeriği olduğunu lakin sadece yetişkinlerin anlayıp komik bulabileceği ögelerin da dizinin içerisinde bulunacağını belirtti.

Chad'in röportajının devamını da paylaşan IGN, dizinin konusunun şu an için belirli olmadığını fakat dizide oyunun tekrardan anlatılmayacağını belirtti. Chad, ayrıyeten oyunun kendi kıssasını anlattığını, dizinin de kendi öyküsünü anlatacağını belirtti.

Dizinin şu an için Netflix'e ne vakit geleceği ya da projede tam olarak kimlerin yer alacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

Başa dön tuşu