Deadpool’un Yönetmeni, Serinin +18 Olmadığını Savunuyor

Amerikan Sinema Sinemaları Derneği’nin belirlediği derecelendirmelerden biri olan “R-Rated” ifadesi; filmde cinsellik, küfür ve şiddet gibi çocukların izlemesinin uygun olmadığı ögelerin varlığını göstermek için kullanılıyor. Hepimiz biliyoruz ki Deadpool, bu saydığımız üç şeyi de ziyadesiyle seven bir karakter ve hasebiyle Deadpool sinemaları de bu yaş sınırlamasını almış durumda.

Disney, Fox’u satın aldığından beri çenesi düşük kahramanımız Deadpool’un hayranları, karakterin yaş sınırlamasını delip geçen hareketleriyle Marvel Sinematik Evreni’ne nasıl dâhil edileceğini merak ediyordu. Leitch, “Karakterimiz 'R-Rated' tabirini almış durumda. Dolayısıyla vilayetle de Marvel Sinematik Evreni’nin bir markası olmak zorunda değil lakin karakterin kesinlikle yetişkinlere yönelik olması gerektiğini de düşünmüyorum. Bunlarla birlikte Disney, sırf 13 yaş sınırlaması olan sinemalar yapmak zorunda da değil” dedi.

Disney’in CEO’su Bob Iger, daha evvel Fox’ta olduğu gibi R-Rated ifadesini almış Marvel filmleri yapacaklarını belirtmişti. Daha önce yeni ve yetişkinlere yönelik bir Marvel Studios markası çıkabileceği spekülasyonları ortalıkta dolaşıyordu lakin hâlâ mevzuyla ilgili yeni bir bilgi gelmedi. Deadpool sinemaları hakkında kıymetli isimlerden gelen bu açıklamalar sonrası serinin beklenen 3. sinemasının tekrar yaş kısıtlamasıyla karşı karşıya kalıp kalmayacağını önümüzdeki süreçte daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu