Netflix’de izlemelik en iyi film tavsiyeleri!

To All the Boys I’ve Loved Before

Janny Han tarafından yazılan romandan uyarlama bir sinemadır. Üç serilik kitabın birinci kitabı olan Sevdiğim Tüm Erkeklere, Türkiye’de Pegasus Yayınları tarafından basılmış, 2018 yılında Netflix tarafından sinemaya çekilmiştir. Sinemanın konusuna değinecek olursak;

Lara Jean ismindeki baş kahramanımız aşkı yaşayanlardan değil de yazanlardan. Şöyle ki; kendisi bu yaşına kadar aşık olduğu tüm erkeklere, onlara hiçbir vakit söyleyemeyeceği hislerini içeren bir mektup müellif. Lara Jean, kimse ulaşmasın diye bu mektupları saklar ama bir gün bu mektuplar beklenmedik formda sahiplerine ulaşır. Hem de birebir anda! Bundan sonra Lara Jean’in aşk hayatında karmaşıklıklar başlar.

Jenny Han’in tıpkı isimli romanından uyarlanan sinemanın direktör koltuğunda Susan Johnson oturuyor. Lara Jean Covey karakterini Lana Condor’ın canlandırdığı sinemanın oyuncu takımında ayrıyeten John Corbett, Noah Centineo, Janel Parrish, Israel Broussard, Andrew Bachelor üzere isimler yer alıyor. Sinemanın senaryosu ise Sofia Alvarez tarafından kaleme alınıyor.

The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs, farklı kıssaları barından bir antoloji sineması. Bu yılın 2 Oscar adaylığı kazanan sinema, izleyenlerin keyif aldığı bir seri olarak görülüyor.

Yönetmen koltuğunda Joel & Ethan Coennam-ı öteki Coen Kardeşlerin oturduğu sinemanın takımında James Franco, Liam Neeson, David Krumholtz, Brendan Gleeson, Zoe Kazan, Stephen Root üzere isimler yer alıyor.

Annihilation

Netflix’in bilimkurgu çeşidindeki sineması Annihilation, gerçekleşen olaylardan dolayı karantinaya alınan ve bu bölgeye gönderilen görevlilerin yaşadığı sıra dışı olaylara odaklanıyor. Sineması daha ayrıntılı olarak anlatacak olursak;

Gerçekleşen olağandışı faaliyetlerden ötürü hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, onyıllardır kıtanın geri kalanından başkadır. Tabiat, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. Birinci keşif gezisi, bozulmamış, cennet üzere bir tabiatın süregeldiğini rapor etmektedir. Bölgeye giden 2. keşif kümesi toplu intiharla, 3. keşif kümesi dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif kümesi ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa müddet sonra kanserden ölmüştür. 12. keşif kümesini oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı, kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar. Misyonları araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün müşahedelerini raporlamaktır. Akıl almayacak topografik anomalilere ve yeni ömür biçimlerine şahit olan takımın birbirlerinden sakladıkları sırların ortaya çıkması ise her şeyi değiştirecektir.

Başroldekiler: Natalie Portman,Jennifer Jason Leigh,Gina Rodriguez

Roma

Netflix’in en uygun üretimi olarak lanse edilen Roma sineması ünlü direktör Alfonso Cuaron’un imzasını taşıyor. 2019 Oscar adayları ortasında epey tezli bir pozisyonda olan sinema, Meksika’lı bir hizmetçi olan Cleo’nun hayat kıssasına odaklanıyor. Bu hayat öyküsünün yanı sıra Meksika’nın 1970’lerdeki toplumsal durumlarını da gözler önüne seren sinema muhakkak izlemeniz gereken Netflix üretimlerinden biri.

Başroldekiler: Yalitza Aparicio,Marina de Tavira

Başa dön tuşu