Disney +, Obi Wan Kenobi Dizisinin Yönetmenine Karar Verdi

Ewan McGregor'un yaklaşmakta olan Obi-Wan dizisinin şimdi resmi bir ismi ya da çıkış tarihi yok, fakat gitgide netleşiyor. Lucasfilm, dizinin direktörünün Yıldız Savaşları dünyasına yabancı olmayan Deborah Chow olacağını açıkladı. Chow ayrıyeten, Disney+ 'ın başka Star Wars dizisi olan ve ikinci döneminin imal basamağında bulunan The Mandalorian' ın da iki kısmını yönetti.

Lucasfilm Lideri Kathleen Kennedy yaptığı açıklamada: “Obi-Wan'ın hem sessiz kararlılığını hem de güçlü gizemini, Yıldız Savaşları destanına meselesiz bir halde katlanabilecek biçimde keşfedebilecek bir direktör seçmek istedik. Mandalorian’daki karakterlerimizi geliştiren inanılmaz çalışmasına dayanarak, ben muhakkak eminim Deborah bu öyküyü anlatan en gerçek direktördür. “ halinde konuştu.

Yönetmenin öbür çalışmaları ortasında Marvel'in, 'Jessica Jones' ve 'Demir Yumruk'u ile Amazon Prime'ın, 'Yüksek Şatodaki Adam' isimli kısımları de var.

Obi-Wan serisinin şimdi bir gala tarihi olmasa da, Disney daha evvel lansman tarihini ve akış servisinin fiyatını açıkladı. Disney + 12 Kasım’dan itibaren ayda 7 dolar karşılığında satışa sunulacak ve şimdiden kayıt almaya başladı. Obi-Wan serisinin ve The Mandalorian'ın yanı sıra hizmet, Asi İttifak subayı Cassian Andor hakkında Rogue One öncesini anlatan bir Star Wars gösterisine mesken sahipliği yapacak.

Başa dön tuşu