Ünlü Aktör Sean Bean Ölmekten Bıktığını Açıkladı

Yüzüklerin Efendisi ve Game of Thrones üretimlerinden tanıdığımız ve mesleğinde birçok kaliteli üretimde yer almış olan Sean Bean, öldürülmesi konusunda isyan etmeye başladı. 60 yaşına basmış olan ünlü oyuncu, artık dizilerde ve sinemalarda ölen bir karakter olmak istemiyor.

35 yıllık mesleğine 90’dan fazla üretim sığdırmayı başarmış olan Sean Bean, bugüne kadar oynadığı sinemaların (dizileri katmıyoruz) 21’inde ölen karakter rolünü canlandırdı. Canlandırdı yerine öldürdü desek de olur aslında. Oyuncunun hâlâ kim olduğunu hatırlayamadıysanız size bir ipucu verelim: Ned Stark. Daha birinci sezondayken böylesine kıymetli bir karakterin vefatıyla başlamıştı dizi. İşte Ned Stark’a hayat veren kişi de Sean Bean idi.

Sean Bean: 'Beni öldürmeyin'

İnsan bu kadar sinemada ölünce elbette sıkılır ve bunalır. Sean Bean de üretimlerde daima ölen karakteri oynamaktan sıkıldı ve “Beni öldürmeyin” diyerek yeni bir kampanya başlattı. Aktör, bu durumdan meydana gelen bıkkınlığını bugüne kadar izleyicilerine göstermemiş olsa da daha evvel birtakım üretimleri ölen karakteri oynadığı gerekçesiyle reddettiğini de açıkladı.

Bu rolleri reddetmesinin gerisinde ise hayli haklı bir sebep var. Ünlü aktörü birçok üretimde görüyoruz ancak mesleğine bu kadar vefat sığdırmış bir aktörün ölmemesini beklemek biraz saçma olur. Yani ne vakit bir üretimde Sean Bean ismini görüyorsak artık anlıyoruz ki oynadığı karakter ölecek.

Başa dön tuşu