Neslican Tay’ın hayatını anlatan film için ilk fragman yayınlandı

Neslican Tay’ın hayatı sinema oluyor. “Demir Bayan: Neslican” ismiyle yayınlanacak olan sinema Neslican’ın hayatını ve hastalığıyla olan uğraşını anlatacak. Sinema için birinci fragman geldi. Fragmanda, Neslican’ın TEDx konuşmasına çıktığı sahneler yer alıyor.

Kanser hastalığı ile boğuşan Neslican, verdiği çaba ile Türkiye gündemine oturmuştu. Neslican’ın hayatına odaklanan sinema ailesinin onayı ile çekimlere başlandı.

Neslican Tay’ın hayatını anlatan sinemaya fragman geldi

Neslican rolüyle karşımıza çıkacak olan Naz Çağla Irmak, rol için saçlarını kazıttı. Kanser hastalığına dördüncü kere yakalanan ve her seferinde umutla çaba eden Neslican Tay 15 Eylül 2019’da hayatını kaybetmişti. Neslican’ın hayatına odaklanan sinema 7 Ocak 2022′de vizyona girecek. Sinemanın senaryosu Nalan Merter Savaş tarafından yazılırken direktörlüğünü Özgür Bakar yapacak.

Kanser tanısı ile zorluklarla uğraş eden Neslican’ın hayatını anlatan sinema bu süreçteki çabasını ve umut dolu yolcuğunu anlatacak. Neslican, hayatını kaybetmeden evvel Bahçeşehir Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi görüyordu. Hastalığı yüzünden eğitimine de orta vermişti. Kanserle gayreti sırasında öteki hastalara da verdiği moral ve takviye ile tanınan Neslican, sıhhat durumu kötüleşince 15 Eylül 2019’da İstanbul’daki özel hastanenin ağır bakım ünitesinde tedaviye alındı. Lakin dördüncü sefer savaştığı kanser hastalığına yenildi. Yeniden de akıllarda her vakit umudun ve dayanağın temsilcisi olarak kaldı diyebiliriz.

Başa dön tuşu