Doctor Doom Filmi İçin Görüşmelerin Sürdüğü Doğrulandı

Disney’in Fox’u satın almasıyla birlikte X-Men ve Fantastic Four da bütün yan karakterleriyle birlikte MCU’ya dönmüştü. Haliyle FF’un ikonik düşmanı Doctor Doom’un hakları da Marvel’e geçti.

Fargo ve Legion dizilerinin yaratıcısı olan Noah Hawley, bir Doctor Doom sineması için Kevin Feige ile görüşmelerin devam ettiğini açıkladı. The Hollywood Reporter’a konuşan Hawley, kendisini Marvel Ar-Ge takımı olarak gördüğünü söylüyor. Hawley, Doctor Doom için çok beğendiği bir anti kahraman kıssası yazdığını ve bu öyküyü çekme konusunda görüşmelerin devam ettiğini belirtiyor.

Yazara nazaran X-Men sinemaları, insan tabiatındaki berbatlığı ortaya çıkarıyor ve bu temayı uzun uzun işliyor. Genel çerçeveden bakıldığında ise bu imaller ahlak kavramını ele alıyor. Hawley, tartışmanın bir modülü olmayı, hiç tartışmamaktan uygun olarak görüyor. O nedenle de Doctor Doom sinemasını yapmak istiyor.

Doctor Doom, tüm vakitlerin en ikonik berbat karakterlerinden biri. Daha evvel Avengers serisinin direktörleri olan Anthony ve Joe Russo kardeşler de Doom’un bir sinemasının yapılabileceğini, bu sayede Fox’tan gelen karakterlerin de MCU’ya girebileceğini söylemişti. 

Öte yandan Doctor Doom bir Venom, bir Deadpool, bir Logan değil. Doctor Doom’dan anti kahraman yaratma fikrinin ne kadar başarılı olacağı tartışmalıdır. Dünya’yı kurtarmaya yardım edeceği vakit bile “Bu Dünya, ben hükmedeyim diye var, belirli ki siz kendi başınıza koruyamıyorsunuz, dayanak vereyim de kurtulun” formunda hareket eden bir karakterdir. Latveria isminde bir ülkesi vardır ve ülkesini diktatörlükle yönetir. Yani en azından birkaç yıl öncesine kadar öyleydi. Daha sonra evvel ilah, sonra da kahraman olmuştu. Sinemada hangi kıssalardan esinlenileceğini göreceğiz.

Başa dön tuşu