Dolamtie Is My Name Filminden İlk Fragman

Eddie Murphy, Netflix ekranlarında yayınlanacak olan Dolemite Is My Name sinemasıyla birlikte tekrar ekranlarda yer alacak. Murphy, 2011 yılında karıştığı skandalın akabinde gözlerden uzak kalmış ve büyük bir üretimde rol alamamıştı. Hollywood’un en varlıklı isimlerinden olan Murphy bu mevzuyu maddi olarak çok keder etmese de ışıklardan uzak olamıyor. 

Murphy sinemada Rudy Ray Moore isimli bir komedyen ve blaxploitation yıldızını oynuyor, yani sinema kısmen otobiyografik durumda. (Blaxploitation: Siyahi Amerikalıların para kazanmaya başlamasıyla birlikte yeniden siyahiler tarafından yapılan, siyahi kültürünü övmelere doyamayan, aksiyon-sosyal mesaj-siyahi ünlü üçgeninde çekilen düşük bütçeli sinemalar. Bir nevi siyahi Amerikan arabesk furyası)

Moore’un mesleği, iki devam sineması çekilen X derecelendirmeye sahip Dolemite sineması ile çıkışa geçmiştir. Dövüşçü ve rapçi bir bayan satıcısı olan Dolemite çok tanınan hale gelmiştir. 

Filmde Wesley Snipes, Snoop Dogg, Titus Burgess, Keegan-Michael Key, Craig Robinson, Mike Epps, Da’Vine Joy Randolph üzere isimler de yer alırken, direktörlüğü Altın Küre ve Emmy ödüllü Scott Alexander, senaryoyu yazma işini ise Larry Karaszeweski üstleniyor. 

Dolemite Is My Name, bu yıl sinemalarda ve Netflix’te gösterilmeden evvel Toronto Milletlerarası Sinema Festivali’nde yayınlanacak.

Başa dön tuşu