25 Temmuz haftası vizyona giren filmler!

Ritüel

Ritüel, genç bir bayanın ve onun erkek arkadaşının İsveç’te mahallî bir pagan kültürünün avı haline gelene kadar geçirdikleri seyahati anlatıyor. Klasik Midsommar şenliğine katılmak isteyen Dani ve Christian, üniversiteden arkadaşları ile birlikte İsveç’e hakikat yola koyulur. Bağlarının üzerinde kara bulutlar dolaşan çift, İsveç’in köyünde gerçekleştirecekleri bu tatili ilgilerini kurtarmak için son baht olarak görür. Çılgın tatillerini geçirecekleri yeri gören gençler, yemyeşil cennete benzeyen yeri ziyadesiyle sever. Fakat bir müddet sonra lokal kutlamaların ve pagan ritüellerinin yapıldığı bu yerin pek de düşündükleri kadar suçsuz olmadığını anlarlar. 90 yılda bir düzenlenen saklı bir ayine katılan gençler, kendilerini dehşet labirentinin içinde bulur. 

Kill List biçimi olan üretimin direktör koltuğunda Sundance ve South by Southwest sinema şenliklerinde uzunluk gösteren ve eleştirmenler tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan “Ayin”in direktörü Ari Aster oturuyor. Sinemanın başrollerinde Lady Macbeth ile yıldızı parlayan Florence Pugh, Detroit’in yıldızları Jack Reynor ve Will Poulter’a ek olarak William Jackson Harper yer alıyor.

Cin “Aşk Büyüsü”

Cin “Aşk Büyüsü”, sevdiği bayanı elde etmek için aşk büyüsü yapan genç bir adamın kıssasını husus ediyor. Musa, aşk ateşi ile yanıp tutuşan genç bir adamdır. Gönlünü, Esra isminde genç bir bayana kaptıran Musa’nın aşkı içi göze almayacağı hiçbir şey yoktur. Esra’yı elde etmek türlü yollar deneyen ve hepsinde hüsrana uğrayan Musa, son deva olarak aşk büyüsünü denemeye karar verir. Son vakitlerde toplumsal medyada da büyük yankı uyandıran büyüyü deneyen Musa, beklediğinden de düzgün sonuç alır. Her şey onun düşündüğünden de yolunda gitmiştir lakin bu durum fazla uzun sürmez. Her büyüde olduğu üzere kolay görülen bu büyüde onu felakete sürükler.

Koruyucu

Koruyucu, kendisini bir şiddet sarmalının içinde bulan bir adamın kıssasını husus ediyor. Ellili yaşlarında bir gece kulübü fedaisi olan Lucas’ın hayatı kızından ibarettir. 8 yaşındaki kızı Sarah’ı büyütmek için çabalayan Lucas, kızı için her şeyi yapmaya hazırdır. Kendi denetiminde bir hayat süren Lucas’ın ömrü bir gün denetimini kaybetmesi ile değişik bir hal alır. Gece kulübüne gelen bir müşterinin çıkardığı tartışma, Lucas’ın denetimini kaybetmesine neden olur. Yaşanan hengame sonrası işten çıkarılan Lucas bir yandan da sorun yaşadığı polislerle uğraşır. Kızına bakmak için paraya gereksinim duyan Lucas, bir striptiz kulübünde çalışmaya başlar. Lakin burada yürütülen işler pek de Lucas’ın sandığı üzere değildir. Striptiz kulübü Avrupa’da faaliyet gösteren tehlikeli bir çete tarafından yönetilmektedir. Çetenin artık yeni bir üyesi olan Lucas, kendisini bir şiddet sarmalının içinde bulur. Lucas’ın kızının ve kendi hayatını muhafazası için savaşmaktan öbür seçeneği yoktur.

Korkuluk

Korkuluk, kardeşinin intiharındaki sırrı çözmeye çalışan genç bir bayanın kıssasını bahis ediyor. June ve Carl, şimdi çocukken ailelerinin dehşetli bir biçimde öldürülmesine şahit olur. Yaşananları içlerinde bir sır olarak saklayan kardeşler, ailelerini kaybettikleri meskene bir daha ayak basmaz. June ve Carl, her ne kadar geçmişi artlarında bırakıp hayatlarında yeni başlangıçlar yapsalar da Carl’ın ani mevti her şeyi değiştirir. June, kardeşinin intiharının geçmişle irtibatlı olduğunu düşünür ve araştırma yapmak için yıllar evvel terk ettiği meskene geri döner. Genç bayanın tek isteği, ailesini kendisinden alan berbatlıktan intikamını almaktır.

Başa dön tuşu