Yeşilçam’ın efsane isimlerinin son halleri

Yeşilçam köşemizde bugün sizlere ünlü aktörlerden bahsedeceğiz. Unutulmazlar listesinde birçok ünlü aktörün ve şimdiki halleri sizi epeyce şaşırtacak.

Kadir İnanır

Türk Sineması ve Yeşilçam deyince elbet akla birinci gelen isimlerden biri Kadir İnanır. Birçok sinemaya imza atmış, hala bile yeni kuşak aktörlerin ustası sayılan İnanır, oyunculuğu ile kendinden daima kelam ettirdi Türkan Şoray ile başrolü paylaştığı Al Yazmalım sineması unutulmazlar listesinde.

· Tarık Akan

Yeşilçam, Tarık Akan namı kıymet Ferit olmadan eksik olurdu. Birçok ünlü yıldızla başrol oynayan Akan, Yeşilçam’ın vazgeçilmez isimlerinden oldu daima. Bir devir genç kızların beğenilen ismi olan Tarık Akan 16 Eylül 2016 tarihinde ortamızdan ayrıldı. Yaşadığı yıllar boyunca daima örnek bir oyuncu olan ünlü aktörü hürmet ile anıyoruz.

· Kartal Tibet

Kartal Tibet hem oyunculuğu hem de direktörlüğü ile kendinden daima kelam ettirmiş aktörlerden. Birçok sinemaya hayat veren Tibet’in, Tarkan sinemasında Tarkan karakterine can vermesi ise unutulmazlardan. Vaktinin en çok konuşulan usta ismi Kartal Tibet 1 Temmuz 2021 tarihinde ayamızdan ayrıldı

· Cüneyt Arkın

Cüneyt Arkın, Türk Sinemasının yaşayan efsanesidir hala. Sayısız sinemaya imza atan ünlü oyuncu, birçok oyuncuya ustalık etmiştir. Hala daha bitmeyen gücü ile genç yeteneklere takviye olmaya çalışan Arkın şu an 84 yaşında.

Başa dön tuşu