En romantik aşk filmi önerileri!

Elbette her romantik sinemanın içinde biraz aşk var fakat bu derin duyguyu hakkını vererek anlatan bir sinema bulmak o kadar da kolay değil. Sizi zahmetten kurtarmak için güldürüsünden dramına, müzikalinden animasyonuna en hoş aşk sinemalarını listemizde bir ortaya getirdik. Romantizm dolu seyirler dileriz!

İşte en romantik aşk sinemaları;

10. Sweet November (Kasımda Aşk Başkadır)
2001 ‧ Dram/Romantik ‧ 2 saat
IMDb: 6,7/10

Nelson Moss, tüm hayatı işi olan, işkolik bir adamdır. Bir gün ehliyet almak üzere girdiği bir imtihanda Sara isimli deli-dolu bir kızla tanışır. Sara, Nelson’dan en azından bir ay boyunca onunla yaşamasını ister. Nelson, teklifi kabul edecektir. Kısa müddette birebir meskene taşınan iki insan, yeniden kısa müddette birbirlerine aşık olacaklardır. Sara, hayatında birinci kere birisine aşık olmuştur. Nelson’ın bilmediği ise aşık olduğu Sara’nın kanser olduğudur. İki insan, mevtle hayatın girdabına bir arada tutulmuşlardır.

9. Sliding Doors (Rastlantının Böylesi)
1998 ‧ Fantezi/Komedi-drama ‧ 1 saat 39 dakika
IMDb: 6,7/10

Zamanlama, baht ve aşk üçgeni üzerine şurası olan ‘Silding Doors’, tesadüfler, sıkıntı verilen kararlar ve tekdüze hayatların süregeldiği çağdaş dünyada, yalnızca bir kaç saniyelik gecikmenin insan hayatını nasıl değiştirebileceğini sergileyen bir sinema.

8. 50 First Dates (50 Birinci Öpücük)
2004 ‧ Romantik/Komedi ‧ 1 saat 39 dakika
IMDb: 6,8/10

Henry Roth, bir Hawaii cennetinde sonsuz sayıda bayanla hiçbir bağ kurmadan gönlünce yaşamakta olan bir hekimdi. Ta ki Lucy Whitmore ile tanışana denk. Henry ve Lucy birbirlerinden nitekim hoşlanırlar ve ortalarında önemli bir bağlantı başlamak üzeredir. Fakat Lucy, sonraki gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı çok şaşırtır. Çok geçmeden Henry, genç bayanın kısa periyodik hafıza meselesinin olduğunu fark eder. Lucy her sabah uyandığında yaşadığı evvelki günü hatırlamamaktadır. Tekrar de Henry, bu durumun, kendisine mani teşkil etmesine müsaade vermemekte kararlıdır. Her yeni günde Lucy’i kendisine bir sefer daha aşık edebilmek için çaba etmekten asla vazgeçmeyecektir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu