Far From Home İçin Daha Güvenli Bir Son Düşünülmüş

Spider-Man: Far From Home, bir haftadan uzun bir müddettir sinemalarda ve bu da hayranların Infinity Saga’nın nasıl biteceğini bildiği ve Marvel Sinematik Evreni’nde dördüncü fazda neler olacağına odaklanacağı manasına geliyor. Lakin Spider-Man: Far From Home özelinde kalmak gerekirse film için birinci düşünülen sonun daha farklı ve daha sıkıcı olduğu ortaya çıktı.

Not: Yazının buradan sonrası sinemayla ilgili spoiler barındırmaktadır.

Far From Home, “post credit” sahneleriyle birlikte birkaç büyük karşıt köşe içeriyor ve MCU'nun dördüncü fazının da tonunun ne olacağını ayarlıyor. Ayrıyeten sinema, üçüncü sinemada ne olabileceğine dair de epeyce büyük bilgiler barındırıyor.

İlk post credit sahnesinde, Sam Raimi'nin sinemalarından ziyadesiyle aşina olduğumuz J. Jonah Jameson ve Daily Bugle cameo'ları ile birlikte Spider-Man’in kimliği ortaya çıkıyor ve Peter Parker’ın bir anda makus adammış üzere gözükmesine sebep oluyor. MCU'daki Spider-Man 3’ün seyircisine çok farklı bir Spider-Man sunacağı aslında buradan belirli olsa da Marvel'ın işvereni Kevin Feige, yeni Spider-Man sinemasının daha evvel görülmemiş macerayı seyircisine sunacağını söyledi.

İkinci post credit sahnesi ise MCU'nun dördüncü fazına dair çok daha kritik bir değere sahip çünkü Secret Invasion kıssa örgüsünü başlatıyor. Ayrıyeten bu sahnede Nick Fury’nin de aslında tüm bu olaylar yaşanırken gezegenimizde olmadığını öğreniyoruz. Talos ve karısının Nick Fury ve Maria Hill’in yerine geçtiğini de burada öğreniyoruz.

The New York Times’a konuşan Far From Home senaristleri Chris McKenna ve Erik Sommers, post credit sahnelerinin birinci olarak daha inançlı düşünüldüğünü söylüyor. McKenna, yapımcılardan filmin sonunda Peter’ın bir şeyler feda etmesi istikametinde çeşitli baskılar aldığını ve bu niyetin birinci başta kendilerini korkuttuğunu söylüyor.

Sommers ise yalnızca Peter’ın kimliğinin açığa çıkması değil tıpkı vakitte kendisinin bir anda berbat adam durumuna düşmesiyle ilgili olarak “Aramızda yalnızca Spider-Man’in kim olduğunu açıklayıp bırakalım mı yoksa onu toplumdan dışlanacak pozisyona mı sokalım diye tartışıyorduk. En sonunda ikisini birden yapmaya karar verdik.” diyor ve ekliyor: “İlk başta bu tarafta ilerlemek istememiştik çünkü bu bizi korkutmuştu. Tam da bu sebepten üzerine gittik zira Spider-Man de korkacaktı.”

Hayranlar tarafından da epey beğenilen yeni Spider-Man ilmiyle ilgili olarak siz ne düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu